Za nami kolejne wybory samorządowe. Poprzedzała je kampania wyborcza, podczas której mieszkańcy bardzo często podkreślali, jak bardzo brakuje w naszej gminie lokalnej, niezależnej prasy. Przypominano czasy „Klifa”, który stanowił wiarygodne źródło informacji o wydarzeniach w gminie. Redagowany był fachowo, a co ważne, potrafił zarówno chwalić, jak i krytykować działania ówczesnej władzy. Lukę po „Klifie” miała wypełnić „Strefa Słońca”, ale sterowane z magistratu czasopismo szybko straciło wiarygodność w oczach naszych mieszkańców, w oczach Państwa. Zapewne dlatego wyborcza kampania informacyjna przeniosła się na listy wrzucane do skrzynek i odezwy przyklejane do ulicznych latarń.

Teraz pojawiają się „Widoki” – to nazwa portalu informacyjnego tworzonego przez mieszkańców dla mieszkańców. Powstaliśmy, by pisać o tym, czego często władza nie będzie chciała czytać, ale o czym mówić trzeba. Będziemy pisać także o codziennych wydarzeniach, bo przecież ileż można w domach dyskutować o polityce. O tym, jak długo będziemy działać, zależy od Państwa – od tego, czy nas zaakceptujecie i polubicie.

Dlaczego „Widoki”? Bo choć gminę Rewal czeka trudna przyszłość, to zaangażowanie w tegoroczne wybory pokazało, że warto patrzeć z optymizmem i nadzieją w przyszłość. W nas mieszkańcach wciąż tkwi wielki potencjał. Tak więc WIDOKI na przyszłość są.

Nasze ambicje na portalu się nie kończą, bo wiemy, że nie wszyscy mieszkańcy gminy Rewal na co dzień korzystają z internetu. Jeśli będzie zapotrzebowanie, a nasz zespół redakcyjny okrzepnie, to „Widoki” pojawią się także w wersji gazetowej. To, póki co, temat na przyszłość, a teraz zachęcamy was – czytajcie, komentujcie, piszcie, a przede wszystkim polecajcie widoki.info swoim sąsiadom, znajomym, przyjaciołom!

Do zobaczenia na naszych łamach :).
Zespół redakcyjny

1 komentarz

  1. GRATULACJE!!! Wreszcie wiarygodny portal informacyjny o Gminie Rewal. Mam wielką nadzieję że pozostanie niezależny. Świetne tematy, rzetelnie i bardzo czytelnie opisane. Jestem przekonany, że gdyby taki portal powstał już co najmniej 5 lat wcześniej przez co i mieszkańcy mieliby większą wiedzę o pracy Gminnej Władzy (1osobowej) i wtedy nie doszłoby do tak dramatycznej sytuacji jaka jest obecnie.