Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

W Niechorzu nieopodal piaszczytej plaży u podnóża oryginalnej latarni morskiej powstał Park Miniatur Latarni Morskich. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystyczno – edukacyjnej euroregionu, jak również centrum latarnictwa polskiego.

park_miniatur_1

Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki polskiego wybrzeża.

park_miniatur_3

Do Państwa dyspozycji mamy bezpłatny parking oraz duży parking na autokary, który mieści się na terenie Parku.

Jedną z najważniejszych wakacyjnych atracji są oczywiście pamiątki, w tej kwestii również państwa nie zawiedziemy . Oprócz zwiedzania miniatur zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego sklepiku z upominkami. Można u nas zakupić pamiątki czeskie, duńskie,niemieckie. Oczywiście mamy duży wybór jeżeli chodzi o pamiątki z motywem latarni.

park_miniatur_2

Współpracujemy z czeską fabryką zabawek drewnianych dzięki czemu możemy zaoferować Państwu często unikatowe w Polsce zabawki ze sławnym czeskim „Krecikiem”. Mamy teatrzyki, magnesy na lodówkę, breloczki, składanki ze zdjęciami miniatur, pozytywki i wiele innych. Dla pań przygotowaliśmy duży wybór wyrobów lniarskich takich jak poszewki na poduszki, pojemniczki na chusteczki, na chleb, obrusiki czy serwetki oraz duży wybór w ozdobach ze srebra.

park_miniatur_5

Zapraszamy Państwa do naszej kawiarenki, gdzie serwujemy pucharki lodowe, gofry, znakomite ciasta, pyszną aromatyczną kawę oraz gorącą czekoladę. Dla najmłodszych, mamy sorbety, które orzeźwią podczas największego upału. Delektując się deserami można usiąść na świeżym powietrzu i podziwiać miniatury.

Zapraszamy!

Kontakt

Park Miniatur Latarni Morskich

ul. Ludna 16
72-350 Niechorze
Tel. 691 977 977
poczta@park-miniatur-latarni.pl
www.park-miniatur-latarni.pl
Czynne codziennie przez cały rok: 10:00 – 17:00

Ceny biletów

  • Osoby dorosłe: 19 zł
  • Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 17 zł
  • Młodzież od lat 14-18: 16 zł
  • Dzieci do lat 14: 15 zł
  • Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + dzieci): 55 zł
  • Grupy powyżej 15 osób- 10% zniżki a jeden opiekun na grupę ma wstęp wolny.

Zwiedzanie parku trwa około 45 minut.

W cenie biletu zostaną Państwo oprowadzeni po naszym Parku przez wykwalifikowanego przewodnika, który w interesujący sposób opowie historie odwiedzanych obiektów, włącznie z ciekawostkami i legendami z nimi związanymi.

Przewodnicy biegle posługują się językami obcymi.

Czy można robić zdjęcia??

Wręcz trzeba!!! Fotografowanie i filmowanie jest w cenie biletu, ponieważ najpiękniejsza pamiątką jaką można mieć z naszego Parku są zdjęcia miniatur.

Kto ma urodziny, wchodzi za darmo!

Jubilaci w dniu swoich urodzin, po okazaniu dokumentu tożsamości będą mogli zwiedzić Park Miniatur za darmo!
Bilet do Parku Miniatur jest całodniowy. Na terenie Parku znajduję się kawiarnia, gdzie serwujemy aromatyczną kawę, gorącą czekoladą i pyszne lodowe desery.

W cenie biletu jest także parking i toalety.

Zobacz film

Mapa

[put_wpgm id=10]