Zgodnie z informacją podaną dziś przez Polską Agencję Prasową prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek oraz Sopotu Jacek Karnowski podpisali w imieniu miejscowości uzdrowiskowych i turystycznych należących do Związku Miast Polskich list skierowany do minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata.

Intencją prezydentów jest zwrócenie uwagi na problemy polskiej turystyki na terenach nadmorskich. Turystyka w naszym kraju rozwija się, choć mogłaby rozwijać się jeszcze lepiej. W 2012 roku w porównaniu do roku wcześniejszego krajowy ruch turystyczny wzrósł o 38 %.

„Aby wzmocnić jeszcze tę pozytywną tendencję, która przekłada się bezpośrednio na wyniki branży turystycznej, apelujemy o rozważenie wprowadzenia zmian w kalendarzu szkolnym wakacji letnich (…). Zwracamy się z apelem o minimum przywrócenie tygodnia wakacji i zakończenie roku szkolnego w przedostatni piątek czerwca. Jednak, wzorem polskich ferii zimowych oraz bazując na doświadczeniach innych krajów, apelujemy o rozważenie wprowadzenia systemu ruchomych wakacji letnich, w przedziale od 15 czerwca do 7 września.” – napisali do ministrów autorzy apelu.

Powyższe postulaty już od kilku lat podnoszone są przez wójtów, burmistrzów i prezydentów nadmorskich miast i gmin. Jak dotąd bezowocnie. Czy apel w przedwyborczym okresie przyniesie oczekiwany skutek? Miejmy nadzieję, że tak, gdyż na tych rozwiązaniach skorzystaliby w naszej gminie chyba wszyscy.

1 komentarz

  1. Tak jak napisałeś Przemku : ” Powyższe postulaty już od kilku lat podnoszone są ………..” Żeby o czymś rozmawiać, po drugiej stronie musi być odpowiedni partner do dyskusji i wola rozwiązania problemu. A jest ?

    • Wiesz Jacku, od czegoś trzeba zacząć. Zbliżają się wybory więc jak nie teraz to kiedy? Pamiętasz jaka jest naczelna zasada każdej kampanii wyborczej : ” Nikt Wam nie da tyle ile ja Wam obiecam” 😉