Już od 2001 roku rozgrywany jest turniej piłkarski Rewalandia, który jest memoriałem upamiętniającym Stanisława Mamińskiego, jednego z pionierów tworzących piłkę nożną w naszej gminie. W tym roku odbywać się będzie nie w pierwszy, ale w drugi weekend grudnia.
Kiedy ruszała pierwsza edycja Rewalandii, tegorocznych uczestników nie było jeszcze na świecie. Obecna edycja przeznaczona jest bowiem dla chłopców rocznika 2005 i młodszych. Ich rywalizację będziemy mogli obserwować w rewalskiej hali od piątku od godz. 16:00. W tym roku obsada jest może skromna, ale wobec oszczędności czynionych na wielu polach działalności gminy, także i tutaj nie można było oczekiwać fajerwerków. Mimo wszystko stawka uczestników wydaje się być na tyle wyrównana, że emocji sportowych na pewno nie zabraknie.
Rozgrywki potrwają trzy dni. Finał zaplanowano na godz. 13:00 w niedzielę. Swój udział zapowiedziały m.in. broniący tytułu sprzed roku Błękitni Koszalin, a także Pogoń Szczecin, Arkonia Szczecin, Błękitni Stargard i oczywiście Wybrzeże Rewalskie Rewal. W sumie na starcie ma się pojawić 11 drużyn. Rewalandia będzie imprezą sportową spinającą klamrą rok, w którym gmina Rewal dzierżyła zaszczytne miasto Europejskiej Społeczności Sportowej 2016. Warto więc choćby z tej okazji pojawić się na trybunach hali sportowej w Rewalu.