Zakończyliśmy pierwszy w historii gminy Rewal sondaż przedwyborczy. Pierwszy, gdyż kolejny już w następnym tygodniu. Mamy nadzieję, że z równie wysokim udziałem z Państwa strony.

W naszej sondzie dotyczącej preferencji w wyborach na wójta gminy Rewal udział wzięło 184 internautów, co śmiało spełnia wymóg reprezentatywności próby.

Wyniki wskazują, że żadnemu z kandydatów nie uda się rozstrzygnąć wyścigu o fotel wójta w pierwszej turze. Gdyby wyniki naszego sondażu potwierdziły się przy wyborczych urnach, to w drugiej turze wzięliby udział: Konstanty Tomasz Oświęcimski – 39% głosów i Marzena Salamon – 33% głosów. Różnice między tą dwójką a pozostałymi kandydatami są spore, jednak nie aż tak duże, aby pozbawić szans na końcowy sukces któregokolwiek z czwórki kandydatów.

Przed nami jeszcze ponad dwa tygodnie kampanii wyborczej i wiele okazji do spotkań z wyborcami. Wyniki sondażu zapewne zmobilizują komitety Artura Rogowskiego (15% głosów) i Wioletty Brzezińskiej (13% głosów) do wzmożonej pracy, aby zniwelować dystans do czołówki. Liderzy zapewne też będą się starać o pozyskanie nowych wyborców. Zapowiada się kilkanaście ciekawych dni.

Mamy nadzieję, że wyniki pracy wszystkich sztabów wyborczych znajdą odzwierciedlenie w naszym kolejnym sondażu. Głosowanie otworzymy w najbliższy poniedziałek 8 października. Zapraszamy do udziału!

5 Komentarze

  1. Liderzy wysoko, ale też pozostała dwójka kandydatów jeszcze, na dobrą sprawę, nie zaprezentowała się szerszemu gronu wyborców. Wywiady dwójki liderów można zobaczyć chociażby w internetowym wydaniu Radia Zet.

  2. Dobry wieczór, dawno nie miałem czasu na odwiedziny, ale widzę – wszystko po staremu. Expert od wszystkiego obecny, widoki neutralne poszukują stronnika, ale z tym poczekamy do wyborów – nikt nie obstawia konia bez wyraźnej przewagi. Pozdrawiam wszystkich, obiecuję poprzypominać historię, ale to dopiero po wyborach.

Comments are closed.