Pewnie nie każdy jeszcze o tym wie, ale od jakiegoś czasu mamy na naszym lokalnym rynku piwo sygnowane przez Nadmorską Kolej Wąskotorową. Jest to produkt regionalny, wypuszczony przez Minibrowar Koszalin z okazji obchodzonej w tym roku 120 rocznicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Piwo w trzech smakach, warzone jest według oryginalnej receptury, w tradycyjny sposób, na bazie najlepszych naturalnych składników. Nazwy poszczególnych gatunków nawiązują do lokomotywy parowej: Jasna Para – to klasyczny jasny lager, Ciemny Dym – piwo ciemne, z dyskretną goryczką i lekkim posmakiem karmelu oraz Złoty Płomień – piwo o smaku miodowo-imbirowym z nutą maliny. Nasze „wąskotorowe” piwo to już drugi tego typu produkt regionalny, po Piwie Rewalskim, produkowanym od zeszłego sezonu przez browar z Witnicy.

Wszystkim smakoszom chmielowego trunku serdecznie polecamy degustację naszego okolicznościowego piwa lub zakupienie trójpaku, jako oryginalnego prezentu znad morza dla rodziny, czy przyjaciół. W końcu któż nie chciałby spróbować chmielowego smaku nadmorskiej wąskotorówki?

Piwo Jasna Para, Ciemny Dym i Złoty Płomień można kupić w sklepikach, barach oraz na stacjach benzynowych na terenie gminy Rewal. Życząc przyjemnej degustacji przypominamy, że 0,5 litra piwa zawiera25 g czystego alkoholu etylowego, a prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie albo przestępstwo . Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy.

6 Komentarze

  1. Panie Krzysztofie!
    Rzeczone piwo można kupić w Manufakturze przy Alei Bursztynowej w Niechorzu oraz w sklepie spożywczym przy głównej drodze w Trzęsaczu na samym początku pasażu handlowego.
    Cieszę się też, że konkurencyjne Rewalskie produkowane jest przez browar w Witnicy, gdyż mieszkam w tym regionie.
    Jedna z restauracji pośrodku ul. Grunwaldzkiej w Pobierowie oferuje zaś lane zielone witnickie piwo, kolorem łudząco przypominającym Ludwika – popularny płyn do mycia naczyń. To jedyne miejsce na Pobrzeżu Rewalskim, gdzie wypatrzyłem taki keg.
    Smacznego!

Comments are closed.