Ponad 300 osób bawiło się w czwartkowy wieczór na dworcu w Rewalu podczas imprezy, pod nazwą Podróż z Balladą, która odbyła się w ramach tegorocznych obchodów 120-lecia nadmorskiej wąskotorówki. Było to już drugie tego typu wydarzenie kulturalne, zorganizowane na dworcu przez Nadmorską Kolej Wąskotorową.

poezja_na_dworcu_2Frekwencja na koncercie dopisała pomimo tego, że jeszcze na kwadrans przed imprezą padał deszcz, a niebo zasnute było ołowianymi chmurami, niewróżącymi poprawy. Jednak tuż po 19 chmury rozpędził nadmorski wiatr i ku uciesze artystów i organizatorów pojawiło się słońce, a wraz z nim liczna widownia. Jako pierwsza, na scenie umiejscowionej na zabytkowej rampie kolejowej pojawiła się Ewa Michrowska – lokalna artystka, znana nieco szerszej publiczności z występów podczas 5. edycji programu muzycznego The Voice if Poland, w którym piosenkarka została wytypowana do drużyny przez Justynę Steczkowską. W czwartkowym recitalu, składającym się ze standardów polskiej muzyki popularnej pani Ewa wystąpiła ze swoim akompaniatorem – Krzysztofem Radułą, który sam zaaranżował wszystkie utwory.

poezja_na_dworcu_6Gwiazda wieczoru – zespół Cisza Jak Ta zameldował się na scenie tuż przed godziną 20. Grupa, złożona z 6 wykonawców, ze swoim bogatym instrumentarium, na które składały się 2 gitary akustyczne, gitara basowa, skrzypce, flet oraz instrumenty perkusyjne, wspaniale wpisała się w poetycką scenerię zabytkowego dworca w Rewalu. Publiczność w skupieniu słuchała poezji śpiewanej, a na życzenie wykonawców wspólnie śpiewała niektóre piosenki. Znajomość tekstów i melodii nie mogła nikogo zaskoczyć, bowiem od dawna jest wiadomo, że  na koncertach zespołu Cisza Jak Ta pojawiają się zawsze liczne grupy fanów, którzy i tym razem, pomimo niesprzyjających prognoz pogody nie zawiedli. Jak się potem okazało, jeden z najwierniejszych fanów zespołu przybył specjalnie do Rewala, by uczestniczyć w koncercie swoich idoli w tym roku już po raz … 17. W półtoragodzinnym koncercie zespół zaprezentował swoje najpopularniejsze utwory: „Bo Tak Cię Kocham”, „Pożegnalny Wieczór”, „W naszym Niebie” oraz najnowsze piosenki z ostatniej płyty „Więcej Milczenia”. Między utworami lider zespołu Michał Łangowski snuł swoje barwne opowieści rodem z górskich schronisk i ścieżek, przeplatając je anegdotami z życia członków zespołu. Oczywiście artystom na scenie tradycyjnie towarzyszył ich wierny i nieodłączny kompan z tras koncertowych – labrador Juno.

poezja_na_dworcu_8Podczas trwania imprezy, w specjalnie zorganizowanym zapleczu gastronomicznym można było skosztować pysznych potraw z grilla oraz skorzystać z okazji i spróbować wyśmienitego piwa, wyprodukowanego na 120-lecie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej przez Minibrowar Kowal z Koszalina.

poezja_na_dworcu_1Nadmorska Kolej Wąskotorowa – organizator koncertu, dziękuje serdecznie za pomoc przy organizacji imprezy. Koncert wspierali: Sandra SPA z Pogorzelicy, CIPR Gminy Rewal  oraz Bank Spółdzielczy w Gryficach. Imprezie patronował portal informacyjny Infoludek, serwujący najświeższe informacje z naszego regionu.

poezja_na_dworcu_7