Zakończył się pierwszy etap przygotowań Pogoni Szczecin do wiosennej części sezonu. Podczas kilkudniowego pobytu w naszej gminie Portowcy rozegrali w Pobierowie dwa sparingi. Nasi fani zespołu ze stolicy województwa mogli zobaczyć swoich pupili w potyczkach kolejno z Gwardią Koszalin i Błękitnymi Stargard Szczeciński.

W pierwszym meczu, w środę, Pogoń wygrała dość łatwo 5:1. Dwie bramki zdobył Łukasz Zwoliński a po jednej Takuya Murayama, Marcin Robak i Vladimirs Kamess. W spotkaniu pojawiła się trójka testowanych zawodników, z których jeden (Dejan Glavica) w sobotę został odesłany do domu. W granatowo-bordowych barwach zagrał po raz pierwszy nowy nabytek Portowców – Michał Janota, wcześniej gracz Korony Kielce.

Odmienne nastroje zapanowały w Pogoni w sobotę, gdyż przegrali drugi sparing 1:2. Co ciekawe pierwszego gola dla zespołu ze Stargardu strzelił Kamil Zieliński, który w ciągu tygodnia przebywał z Pogonią na pogorzelickim zgrupowaniu. Honorowe trafienie dla Szczecinian było dziełem Japończyka Murayamy.

Podopieczni Jana Kociana w poniedziałek powrócą do Pogorzelicy na II część polskiego zgrupowania. Kibice z naszej gminy będą mogli zobaczyć ich w akcji podczas dwóch kolejnych meczów testowych: 21 stycznia z Kotwicą Kołobrzeg oraz 24 stycznia z pierwszoligową Flotą Świnoujście. Później Pogoń wyjeżdża na zgrupowanie do Turcji a już w Walentynki czeka ich mecz w Ekstraklasie z poznańskim Lechem.