Z końcem marca zakończyła swoją prace komisja przygotowująca połączenie gminnych spółek, czyli Wodociągów Rewal i Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Pierwsze efekty pracy komisji można obejrzeć na przedstawionej grafice.

Zdjęcie prezentuje wizualizację planowanej siedziby nowej spółki. Lokalizacja jest nieprzypadkowa. Ma to być odpowiedź na niekończący się spór między częścią mieszkańców Rewala ze stowarzyszenia SOPiK a rybakami z rewalskiej przytani. Skoro obie strony nie potrafią dojść do porozumienia, to obie mogą na tym przegrać. Miejsce zasadniczej części przystani ma zająć czterokondygnacyjny, należący do gminy budynek, który może stać się nową wizytówką Rewala.

Decyzja wydaje się być słuszna. Oprócz administracji gminnej spółki w budynku mają znaleźć się biura działu promocji gminy, który znów przejmie zarządzanie plażami i ratownikami, oraz ośrodek zdrowia ewidentnie niemieszczący się w dotychczasowej lokalizacji. Notabene działka, gdzie znajduje się w tej chwili ośrodek zdrowia w Rewalu, cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów i mogłaby zostać sprzedana za bardzo pokaźną sumkę.

Dla części z uważnych czytelników projekt budynku postawionego na terenie bazy rybackiej wygląda znajomo. I całkiem słusznie. To adaptacja projektu nowego urzędu gminy. Ponieważ za projekt już zapłacono ponad 350 tys zł, członkowie komisji uznali, że taniej będzie zaadaptować go do nowej lokalizacji, niż płacić pieniądze za inny projekt. Ewidentnie brakowało takiej dbałości o publiczne finanse wcześniejszym władzom naszej gminy.

O kolejnych decyzjach będących efektem prac komisji poinformujemy niedługo.