Pani Skarbnik Iwona Bulanowska przekazała nam fantastyczną wiadomość:

Gmina Rewal otrzyma pożyczkę ze Skarbu Państwa!

Komisja badająca nasz wniosek zaopiniowała go pozytywnie, teraz czekamy tylko na podpis Ministra i jak wszystko dobrze się ułoży jeszcze przed świętami 102 mln zł wpłynie na gminne konto.

O szczegółach poinformujemy niebawem a póki co jako pierwsi mamy zaszczyt składać serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt.

 

33 Komentarze

 1. Gratulacje dla Rady Gminy!!!!! Brawo!!! Tylko trzymajcie „rękę na pulsie” aby pieniądze z Ministerstwa trafiły tam gdzie ich przeznaczenie. Brawo

 2. No ciekawe na co pójdzie ta kasa? Może na wypłaty dla pracowników OPS albo podwyżki, których dawno nie widzieli i widzieć nie będą…

 3. Gratulacje dla wszystkich, a w szczególności gratulacje dla Wójta !!! Pamiętam, kiedy mówił : ja zawaliłem i ja to naprawię. Mimo, że droga jaką pokonał nie była usłana różami i z wielu ust, również moich, padały w jego stronę zarzuty, a z niektórych nawet obelgi, mimo że zapłacił za to również finansowo, zapłacił życiem prywatnym i mógł zwyczajnie po ludzku to wszystko rzucić, to zachował się jak człowiek honoru. Warto o tym pamiętać.

  • Panie Jacku , człowiek honoru nie mataczy , nie oszukuje i nie wysyła do RIO sprawozdan z nieprawdziwymi danymi. I nie dopisuje do spisu wyborców 20 osób w tygodniu przed wyborami:-(

   • Pan wie swoje, ja wiem swoje. Teraz trzeba pozbyć się długów, więc lepiej skupić się na tym, niż niepotrzebnie bić pianę.

    • Zdaje się, że już radni poprzednich kadencji nie tracili czasu na „bicie piany” ufając w to co przedstawiał im „człowiek honoru”, a teraz musimy wypić to piwo bez piany. A skoro tak ufa Pan wojtowi to dlaczego startował Pan w wyborach próbując odsunąć go od władzy?

   • I jeszcze jedno, co Pan rozumie pisząc że, wójt zapłacił finansowo. To my wszyscy płacimy za realizację pomysłów tego, jak Pan to ładnie określił, człowieka honoru.

    • Pan wie kim jestem ja, a ja nie wiem kim jest Pan, ale ok. Napiszę, chociaż o mnie pod tym tekstem powinno być jak najmniej. Startowałem w wyborach, bo uważałem, że mam lepszy pomysł na wyjście z długów. Sądziłem i nadal tak uważam, że Skraburskiemu trudniej będzie likwidować etaty, które sam stworzył, a niewątpliwie od redukcji w administracji bym zaczął. Co do finansów, to chyba nie jest tajemnicą, a przynajmniej ja słyszałem o karze finansowej, którą zapłacił Wójt oraz o obniżeniu wynagrodzenia przez Radę, więc śmiało można pisać o finansowej stracie. Oczywiście ma Pan rację, twierdząc, że straty ponosimy również my wszyscy, ale te informacje się wzajemnie nie wykluczają. Po wyborach natomiast napisałem, że mecz się skończył. Ktoś wygrał, a ktoś przegrał i że trzeba podać sobie rękę i wspólnie pracować nad naprawą sytuacji. To tyle. Nadal będę popierał dobre pomysły i napiętnował megalomanię w stylu kolejki wąskotorowej. Nie przyspawałem się do osoby, lecz do rozwiązań. Dobre zawsze warto wspierać.

 4. Świetna wiadomość. Jednak pożyczka to nie darowizna , trzeba o tym pamiętać i zacząć naprawiać budżet mądrym gospodarowsniem i trafnymi inwestycjami

 5. Super! Tylko zagospodarujmy to jako Gmina sensownie, nie na skwerki, placyki, toalety itp. po kilka mln każdy projekt, nie tam gdzie mieszkają „ci lepsi”, tylko tam gdzie jest to najbardziej niezbędne, tam gdzie zaspokoi podstawowe potrzeby i zobowiązania lub przyniesie największą korzyść podnosząc atrakcyjność Gminy/miejscowości a długoterminowo „zarobi” na resztę. Za każdy z tych projektów zapłaćmy tyle ile jest wart a nie tyle ile weźmie za to „szwagier, szwagra”…

 6. Szanowna(y) K. Zdaje się że nie rozumiesz, ale te pieniądze już dawno zostały wydane. I trzeba będzie je oddać w ciągu 5 lat.

 7. Przyszła Dobra Zmiana i Gminę Rewal wsparła pożyczką, od krwiopijców z parabanków nas ratuje.Jak poprzednia władza rządziła to nic nie robiła.Wtedy Państwo zawiodło teraz pomaga.Już niedługo Gmina Rewal z matecznika PO będzie matecznikiem Dobrej Zmiany !

 8. Finansowa stratę ponieśli nauczyciele którzy nie dostawali pensji , pracownicy zieleni których zwolniono i mieszkańcy którym podwyższono opłaty i podatki. Wojt ostatnio zamienił Vectrę na nowego Mercedesa wiec jakoś daje radę .

 9. Brawo dla Wójta Pani Skarbnik i szeregu współpracowników za konsekwencję w działaniu i uporządkowanie całej sytuacji. Wielki szacunek i brawo.

  • Uporządkowaniu po zadłużeniu gminy po uszy przez nieznanych na razie osobników ale rewolucyjna czujność m.in.rewalaków poawoli ich niebawem ujawnić.

  • Brawo za zadłużenie gminy, wydawanie naszych podatków na lewo i lewo . Przecież te pieniądze to również dług , trzeba go będzie spłacić. Parabanki teraz wiedząc o tym że S. złapał oddech będą walić drzwiami i oknami do rozrzutnego włodarza, może znowu się skusi. A my mieszkańcy będziemy spłacać pożyczkę i nowe długi wizjonera.

 10. Jak sukces to wójt , jak porażka to rada.I tak już zostanie w naszej gminie na wieki wieków amen.

  • Brawo dla rządu ? To chyba jakiś żart. Wiadomo, że za wszystko płacą podatnicy z całej Polski, tylko że akurat tym nikt tutaj się nie przejmuje. Koszula bliższa ciału.

  • To poprzedni rząd narobił długów czy wójt z radą gminy? A „dobra zmiana” ( to sarkazm!) spłaci wasze długi? No, takiego durnoctwa to dawno nie słyszałam.

 11. Urzędnicy i narkomani mają jedną cechę wspólną, ciągły brak pieniędzy. Jednym i drugim dawać ich nie wolno !!!

 12. Dokładnie, zły rząd dał pieniądze. Zły, bo rozdaje nie swoje pieniądze na prawo i lewo. Zły rząd, który w skandalicznych okolicznościach przyjmuje budżet z niewyobrażalnym wręcz deficytem. Państwo drukuje nieistniejące pieniądze na swoje potrzeby, a po kolejnych wyborach od bankructw kolejnych gmin umyje ręce. W tym konkretnym rewalskim przypadku najbardziej zastanawia fakt dlaczego osoba lub osoby odpowiedzialne za zadłużenie gminy i jej mieszkańców w parabankach nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej… Przecież również ten dobry rząd mówi coraz częściej, że „znajdą się paragrafy”.

 13. Nie wiem czy to dobra wiadomość dla naszego Wójta?…
  Toż to teraz dopiero na gotowe, przyjdzie dalej zarządzać gminą komisarz.
  Wcześniej się bali zrobić drugie Ostromice.
  Teraz już można.
  Pieniądze wpłynęły 😉

 14. Super że dali nam kredy od państwa ale i tak musimy my mieszkańcy spłacić te 102 mln które są ozdobą choinki w naszym Urzędzie. Co roku prawie 20 mln a nawet ponad 24 mln w następnych latach . Nadal się WKU. ..am że palant nas zadłuzył co za ignorant a może się mylę może miał w tym interes jak ten ciul z KOD. MY szaraki nadal nie wiemy o co w tym chodzi MOŻE o PIENIĄDZE! !!! Mówi się ze Wójt przy tych kredytach od parabanków nieźle się obłowił . W każdej plotce ziarno prawdy. Pytanie kto mu ciągle robi remont w ośrodku wczasowym kto kładzie polbruki i inne marmury? ?? Komu zapłacił z własnego konta? ?????

Comments are closed.