Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dziś w godzinach popołudniowych wpłynęło do Urzędu Gminy Rewal pismo od Pani Premier Beaty Szydło informujące o odwołaniu Roberta S. ze stanowiska wójta Gminy Rewal.

Decyzja uprawomocni się w ciągu 30 dni, a do tego czasu obowiązki pełnić będzie nadal Pani Zastępca Wójta Wioletta Brzezińska. Następnie zostanie powołany komisarz pełniący obowiązki wójta do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów, które to nastąpią w przeciągu 3 miesięcy.

Oczywiście  Robertowi S. przysługuje prawo do odwołania się do sądu administracyjnego, co może przedłużyć całą procedurę o parę miesięcy.

4 Komentarze

  1. Wreszcie jakaś konkretna decyzja rozwiązująca ten problem rodem z cyrku Monty Phytona. Za taką skrajną niegospodarność aż się prosiło. Nie potrzebujemy takich wizjonerów otoczonych załatwiaczami, którzy za unijne pieniądze realizują wybujałe fantazje oderwanego od rzeczywistości człowieka. Potrzeba człowieka który nie będzie już więcej bredził o linii kolejowej do Pobierowa i dworcu kolejowym na przeciwko Biedronki tylko zajmie się realnymi problemami i zadba o lokalną społeczność, zwłaszcza o ludzi mieszkających tu od dziesiątków lat.

  2. Zastanawiam się tylko, dlaczego tak długo zwlekano z tą decyzją. Przecież już śp. wojewoda Jania wnioskował o odwołanie wójta. A komentarz wojewody Kozłowskiego jest co najmniej dziwny. Przecież minister finansów uwierzył w program naprawczy i podpisał umowę pożyczki, mając świadomość że to wójt Skraburski będzie go realizował. Wygląda mi to wszystko raczej na realizację zamówienia pod tytułem: dajcie nam kilka przykładów „złych” samorządowców.

Comments are closed.