Już w najbliższy poniedziałek 7 marca, o godz. 17.00 w Pobierowie w Quercusie, odbędzie się spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek. Pani Dorota opowie o swojej najnowszej książce pt.”Na brzegu życia”.

Na brzegu życia

Minęło kilka miesięcy… Matylda i Władysław są szczęśliwym małżeństwem. Cieszą się też z wnuczki. Ta pozorna stabilizacja zostaje zakłócona przez nowego mieszkańca Pobierowa, który doprowadza do częstych konfliktów, a po pewnym czasie – do tragedii. Czy można było uniknąć złego losu?

Z kolei Zoja i Ryszard kupują domek na obrzeżach Gostynia. Ta sielska okolica kryje jednak pewną tajemnicę, której początek sięga czasów drugiej wojny światowej. Ryszard nawet się nie spodziewa, jak bardzo zaangażuje się w tę sprawę. Czy uda mu się uporać ze zdobytymi informacjami i rozwikłać narastające problemy?

„Na brzegu życia” to kontynuacja powieści „Horyzonty uczuć”, w której autorka z właściwą sobie przenikliwością pokazuje barwną i zróżnicowaną panoramę postaci nadmorskiego miasteczka.

Dorota Schrammek

35-letnia mama (11-letniej Weroniki, 7-letniego Gabriela i 2-letniego Rafaela). Mieszka w Pobierowie i niemieckim Ueckermünde. Od lat związana z redakcjami największych czasopism w Polsce, dla których pisze opowiadania i historie z życia wzięte. W 2013 roku została laureatką wielkiego konkursu Onetu i wydawnictwa Zielona Sowa. Jej bajka pt. „Perełka” została wyróżniona z ponad 3 tysięcy nadesłanych bajek i opublikowana w zbiorku „Bajki blogerów”.

W marcu 2015 roku ukazał się jej debiut powieściowy – „Stojąc pod tęczą”. W sierpniu 2015 ukazała się pierwsza część z trylogii obyczajowej, umiejscowionej w nadbałtyckim Pobierowie – „Horyzonty uczuć”. Powieść ta zyskała ogromną popularność, a czytelnicy przyznali jej zaszczytne miano najlepszej książki obyczajowej roku 2015, organizowanego przez największy portal czytelniczy Granice. 3 marca 2016 ukazuje się druga część pobierowskiej sagi – „Na brzegu życia”. Trzecia część, kończąca trylogię, ukaże się przed wakacjami.

Dorota Schrammek dwukrotnie uzyskiwała tytuł autora miesiąca opiniotwórczego portalu „Książka zamiast kwiatka”. W roku 2015 odbyła 35 spotkań z czytelnikami w bibliotekach.