Wczoraj, czyli 12 lutego, podczas dyżuru Radnych Gminy, na którym zapoznano się ze zmianami przepisów dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi, doszło do dziwnej sytuacji. Przewodnicząca Rady otrzymała od Sekretarz Gminy plik uchwał do podpisania. Były to uchwały, które Rada podejmowała podczas VIII sesji. Wśród nich znalazły się także te dotyczące 30-letnich dzierżaw dla Parku Wieloryba i Parku Miniatur Latarni Morskich, w niezmienionej formie, czyli „wyraża się zgodę na bezprzetargowe zawarcie umowy (…) do 30 września 2042 r.
Jak wiadomo uchwały te zostały przez Radę odrzucone i mają wrócić do powtórnego rozpatrzenia po konsultacjach społecznych.

W tym momencie w sali znajdowało się 8 Radnych i wszyscy z konsternacją zaczęli się zastanawiać, czy jest to zwykłe przeoczenie, czy próba manipulacji. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby Przewodnicząca Rady machinalnie się pod nimi podpisała całkowicie ufając w prawidłowe przygotowanie dokumentów! Konsekwencje natury prawnej byłby bardzo poważne.

Miejmy nadzieję, że szybko uda się wyjaśnić, dlaczego taka sytuacja miała miejsce. O szczegółach na pewno poinformujemy.


Aktualizacja

Według wyjaśnień Pana Wójta całe nieporozumienie wynikło z błędu niedoświadczonej pracownicy. Cieszymy się, że sprawa została szybko wyjaśniona oraz z tego, że standardy zarządzania magistratem nieustannie poprawiają się.

1 komentarz

  1. No bez przesady, Pani Sekretarz jakieś doświadczenie jednak ma, a i błędów na pewno nie popełnia;-)

  2. A ja czekam na komentarz Świadomego Wyborcy w tej kwestii.Pewnie nie doszły jeszcze instrukcje z urzędu.Informacja o niedoświadczonej pracownicy jest,delikatnie mówiąc,strzelanie sobie w stopę.Kto bowiem panuje nad tą prawie 60 osobową formacją urzędników jeżeli w takiej kwestii,jak przesłanie PRZYJĘTYCH UCHWAŁ RADY GMINY do zaopiniowania zespołowi prawnemu Wojewody jest drobnym nieporozumieniem,to ręce i nogi opadają.Przesyła się uchwały ODRZUCONE nie przyjęte przez Radę.Czy ta niedoświadczona urzędniczka może sama wytworzyć dokumenty i bez sprawdzenia przez osobę odpowiedzialną, którą jest, a w każdym razie winna być sekretarz gminy i przesłać jako legalnie przyjęte?Chodziło też pewnie o to że Przewodnicząca Rady podpisze podsunięty plik pism bez sprawdzenia i w takim razie winny tej,moim zdaniem,haniebnej prowokacji z fałszowaniem rzeczywistości byłaby szefowa Rady.Strach pomyśleć jakie numery wywijano poprzedniej ,przychylnej wójtowi Radzie. tytule artykułu zamieszczono zapytanie:przeoczenie czy manipulacja a ja sadzę że winno być;świadome oszustwo czy prowokacja?
    ;

  3. Rozumiem, że do horacego doszły instrukcje z prezydium Rady . Co do zaistniałej sytuacji trzeba by zaciągnąć porady prawnej czy wiążące jest głosowanie radnych , czy dokument przygotowany przez urzędników

    • Cieniutko z argumentami.Wrzuta niewłaściwych dokumentów przez osoby odpowiedzialne za ich przygotowanie,nawet bez analizy czy porady prawnej, jest przestępstwem.Jeżeli ktoś chce to lekceważyć to znaczy,że dalej będzie próbował kombinować i oszukiwać.Ja widzę sens pracy tej Rady,tylko sprawy kieruje się takimi wrzutkami na inne tory.Na przykład;zbliża się termin przyjęcia programu naprawczego finansów gminy a wójt dalej ma okres wyborczy i świąteczny.Nie będę zachęcał do zmiany nastawienia Świadomego Wyborcy,bo uzależnienie w wielu przypadkach jest nieuleczalne.

  4. Pamiętajcie, kochani, że podjęte to nie to samo, co przyjęte. Do nadzoru do Szczecina wysyła się wszystkie uchwały, które były procedowane. Ważna jest ich treść, a ta nie była prawidłowa. Czy było to działanie umyślne czy nie, to już pewnie zostanie tylko kwestią domysłów. Ja jestem tutaj wstrzemięźliwy w ocenach. Istotniejsze jest to, jakie zostaną wprowadzone procedury, by do podobnej sytuacji więcej nie doszło.

  5. Stanowczo protestuję przeciwko ” ingerencji” w mój tekst. Użyłem znaku graficznego 🙁 a nie tej żółtej buźki.