Wczoraj, czyli 12 lutego, podczas dyżuru Radnych Gminy, na którym zapoznano się ze zmianami przepisów dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi, doszło do dziwnej sytuacji. Przewodnicząca Rady otrzymała od Sekretarz Gminy plik uchwał do podpisania. Były to uchwały, które Rada podejmowała podczas VIII sesji. Wśród nich znalazły się także te dotyczące 30-letnich dzierżaw dla Parku Wieloryba i Parku Miniatur Latarni Morskich, w niezmienionej formie, czyli „wyraża się zgodę na bezprzetargowe zawarcie umowy (…) do 30 września 2042 r.
Jak wiadomo uchwały te zostały przez Radę odrzucone i mają wrócić do powtórnego rozpatrzenia po konsultacjach społecznych.

W tym momencie w sali znajdowało się 8 Radnych i wszyscy z konsternacją zaczęli się zastanawiać, czy jest to zwykłe przeoczenie, czy próba manipulacji. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby Przewodnicząca Rady machinalnie się pod nimi podpisała całkowicie ufając w prawidłowe przygotowanie dokumentów! Konsekwencje natury prawnej byłby bardzo poważne.

Miejmy nadzieję, że szybko uda się wyjaśnić, dlaczego taka sytuacja miała miejsce. O szczegółach na pewno poinformujemy.


Aktualizacja

Według wyjaśnień Pana Wójta całe nieporozumienie wynikło z błędu niedoświadczonej pracownicy. Cieszymy się, że sprawa została szybko wyjaśniona oraz z tego, że standardy zarządzania magistratem nieustannie poprawiają się.