Gmina Rewal już po raz drugi ogłasza przetarg na budynki dworcowe Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W marcu tylko jeden obiekt, ten w Trzęsaczu, znalazł swojego dzierżawcę. Nowy przetarg ma odbyć się 9 maja. Być może ta data, przez lata łączona z Dniem Zwycięstwa, okaże się korzystniejsza i przyniesie rozwiązania korzystne dla gminy, spółki i poszczególnych miejscowości.

W porównaniu z marcowym przetargiem w dwóch obiektach dokonano podziału przedmiotu dzierżawy. W przypadku Rewala odłączono bistro, toalety, salę konferencyjną i taras od Galerii Miniatur Kolei Wąskotorowych – w każdym przypadku cena wywoławcza wynosi 14 tys. zł za rok najmu. W przypadku Śliwina odłączono bistro i toalety (z ceną wywoławczą 18 tys. zł) od zakwaterowania turystycznego, które wyceniono na początkową wartość 4 tys. zł. Bez zmian pozostają warunki, jeśli chodzi o dzierżawę obiektów dworcowych w Niechorzu przy latarni oraz w Pogorzelicy. Ze szczegółami oferty można zapoznać się tutaj: http://www.bip.rewal.pl/dokumenty/7681. Dzierżawa dworców przewidziana jest na okres trzech lat. Niestety brakuje wyjaśnienia, czy opłata roczna obejmuje lata bieżące czy kalendarzowe.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału. Na pewno poprawiłoby atrakcyjność gminy, gdyby dworce kolejowe w naszych miejscowościach nareszcie ożyły. Warto zwrócić uwagę, że przychody z dzierżaw trafią do budżetu gminy a nie spółki zarządzającej koleją.

kolejka

 

1 komentarz

  1. […] pisaliśmy o ponownym przetargu na dzierżawę obiektów dworcowych, ale to nie jedyne przetargi, jakie w najbliższym czasie odbędą się w gminie. W sytuacji […]

Comments are closed.