Wygląda na to że coś się ruszyło w sprawie dworców Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Wójt Gminy Rewal ogłosił przetarg pisemny, nieograniczony na dzierżawę pięciu dworców naszej kolejki. Umowa dzierżawy ma obowiązywać w 3 letnim okresie od pierwszego kwietnia 2016 roku do 31 marca 2019 roku.

Ceny wywoławcze wyznaczono w wysokości:

  • Dworzec w Trzęsaczu 28 000 zł
  • Dworzec w Rewalu 28 000 zł
  • Dworzec w Pogorzelicy 25 000 zł
  • Dworzec w Niechorzu przy latarni 25 000 zł
  • Dworzec w Śliwinie 20 000 zł.

Przetarg odbędzie się 11 marca 2016 roku o godzinie 12 00, natomiast termin wpłaty wadium i złożenia oferty mija 7 marca 2016 roku do godziny 15.30.

Przy wyborze oferty, oprócz spełnienia kryteriów formalnych, brane pod uwagę będą przede wszystkim cena ale również opis i doświadczenie dotychczasowej działalności oferenta oraz opis i charakterystyka działalności jaka ma być prowadzona na wybranym obiekcie. Należy pamiętać, że oferent ma obowiązek zachować warunki trwałości projektu który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wszelkie informacje na temat przetargu można uzyskać w Referacie Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Gminy Rewal w pokoju 107 oraz na stronie internetowej www.rewal.pl
Ogłoszenie o przetargu widnieje na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Rewal

Liczymy na to że przetarg okaże się sukcesem nie tylko finansowym ale i prestiżowym. Najwyższy czas aby wybudowane z fantazją i rozmachem dworce Naszej  Kolejki w końcu  przestały świecić pustkami i stały się kolejną atrakcją turystyczną naszej gminy.
Trzymamy kciuki