Wygląda na to że coś się ruszyło w sprawie dworców Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Wójt Gminy Rewal ogłosił przetarg pisemny, nieograniczony na dzierżawę pięciu dworców naszej kolejki. Umowa dzierżawy ma obowiązywać w 3 letnim okresie od pierwszego kwietnia 2016 roku do 31 marca 2019 roku.

Ceny wywoławcze wyznaczono w wysokości:

 • Dworzec w Trzęsaczu 28 000 zł
 • Dworzec w Rewalu 28 000 zł
 • Dworzec w Pogorzelicy 25 000 zł
 • Dworzec w Niechorzu przy latarni 25 000 zł
 • Dworzec w Śliwinie 20 000 zł.

Przetarg odbędzie się 11 marca 2016 roku o godzinie 12 00, natomiast termin wpłaty wadium i złożenia oferty mija 7 marca 2016 roku do godziny 15.30.

Przy wyborze oferty, oprócz spełnienia kryteriów formalnych, brane pod uwagę będą przede wszystkim cena ale również opis i doświadczenie dotychczasowej działalności oferenta oraz opis i charakterystyka działalności jaka ma być prowadzona na wybranym obiekcie. Należy pamiętać, że oferent ma obowiązek zachować warunki trwałości projektu który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wszelkie informacje na temat przetargu można uzyskać w Referacie Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Gminy Rewal w pokoju 107 oraz na stronie internetowej www.rewal.pl
Ogłoszenie o przetargu widnieje na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Rewal

Liczymy na to że przetarg okaże się sukcesem nie tylko finansowym ale i prestiżowym. Najwyższy czas aby wybudowane z fantazją i rozmachem dworce Naszej  Kolejki w końcu  przestały świecić pustkami i stały się kolejną atrakcją turystyczną naszej gminy.
Trzymamy kciuki

17 Komentarze

 1. Największy problem może być ze Śliwinem. Syndrom lotniska w Radomiu. Ale daj Boże.

 2. Redakcja orientuje się, czy na jakiejś stronie dostępne są rzuty poziome budynków ?

 3. Witam. A czy ktoś z Państwa czytał dokładnie zasady tych przetargów. Proszę poczytać , warto. Zafundowano nam ponownie system „punktowy”. Można otrzymać max 150 punktów. Punkty podzielono na trzy części. Pierwsze 50 za kwotę dzierżawy, drugie 50 za enigmatyczne doświadczenie i trzecie 50 za koncepcje . W dobie kryzysu finansowego może zwyciężyć oferent, który ma ” doświadczenie ” i koncepcję, natomiast zapłaci najmniej. Czyżbyśmy znowu nie liczyli się z realnymi dochodami. Szkoda nawet słów ale nadal nasi włodarze nie uczą się i traktują nas niepoważnie. Pozdrawiam Anna Dejnakowska

 4. Moim zdaniem jak pójdą dwa to będzie sukces. Nie widzę możliwosci zarobienia żeby jeszcze zostało.
  Sporo trzeba doinwestować. Okres zarobkowy bardzo krótki. Pójdzie jak już to tylko Rewal i Trzęsacz

 5. Jeśli nie znajdzie się dzierżawca na Śliwin, to w zamian za koszty utrzymania powinno ten dworzec dostać jakieś STOWARZYSZENIE promujące lokalną kuchnię. Lokalne warzywa ( niekoniecznie z gminy Rewal ) wypieki, ryby,jajka, miody, śliwowica itp. Myślicie, że byłby to dobry pomysł ?

 6. Pomysł dobry, szkoda tylko, że nie będzie realizowany. Bo wiadomo, że na dobre pomysły ma u nas monopol jedna osoba, i na pewno nie jest to Jacek Jędrzejko ;-)))

 7. ciekawy jestem jakie koszta są realne roczne utrzymania takiego dworca ? ogrzać to to przecież masakra
  a woda i śmieci 🙂 za toalety 😉 publiczne, sanepid ciekawe czy to przejdzie? dojdzie prąd , podatek 😉 szybka kalkulacja i nie chce się patrzeć na to. a zagospodarować to na start to też $$$ Ciekawy jestem ilu chętnych będzie 😀

 8. Tak czytam te komentarze i chociaż nie jestem „za” tym co się dzieje w urzędzie, to po tych komentarzach sądzę, że jaki pan taki kram. I w urzędzie i na wioskach źle się dzieje.

 9. Potrzebny by był ktoś za klauna, polykacz ogni oraz do zaglowania… Malpki, oraz wielki słoń, wynagrodzenie skromne. 10tys,zabawy na koszt cyrku, wyjazdy, moze nawet jakas dzialka, do uprawy, pod warzywa :::))))

Comments are closed.