11 marca 2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Szkolnej 1 w Rewalu odbył się NADMORSKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW o Puchar Wójta Gminy Rewal. Współorganizatorami turnieju byli Urząd Gminy w Rewalu oraz LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów – w drodze losowania podzielonych na dwie grupy. Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas wszystkich meczy 1 x 15 min., a w finale rozegrano mecz 2 x 10 minut. Łącznie zagrano 18 spotkań, momentami bardzo emocjonujących. Gole strzelano na bramki 5m x 2m, a łącznie strzelono ich 143. Wiele z nich była naprawdę przedniej marki i cieszyła oko najwybredniejszego kibica halowej piłki nożnej . W turnieju wzięło udział 64 zawodników.

1. WYNIKI GRUPY A

1) Pogoń Szczecin – Wybrzeże Rewalskie II Rewal 4 : 0
2) TKKF Strażak Koszalin – Drink Team Szczecin 4 : 5
3) Pogoń Szczecin – TKKF Strażak Koszalin 5 : 5
4) Wybrzeże Rewalskie II Rewal – Drink Team Szczecin 6 : 2
5) Drink Team Szczecin- Pogoń Szczecin 4 : 3
6) TKKF Strażak Koszalin – Wybrzeże Rewalskie II Rewal 2 : 4
Awans do półfinału z grupy A wywalczyli Wybrzeże Rewalskie II Rewal z pierwszego miejsca
i Drink Team Szczecin z drugiego

2. WYNIKI GRUPY B

1) Bizon 1977 Cerkwica – Wybrzeże Rewalskie II Rewal 2 : 7
2) Zryw Kretomino – Sparta Gryfice 8 : 1
3) Bizon 1977 Cerwica – Zryw Kretomino 1 : 3
4) Wybrzeże Rewalskie II Rewal – Sparta Gryfice 0 : 2
5) Sparta Gryfice – Bizon 1977 Cerkwica 5 : 3
6) Zryw Kretomino – Wybrzeże Rewalskie II Rewal 4 : 5
Awans do półfinałów z grupy B wywalczyli Zryw Kretomino z pierwszego miejsca i Wybrzeże Rewalskie I Rewal z drugiego.

Po rozgrywkach grupowych zgodnie z układem w tabelach rozegrano spotkania o końcową klasyfikacje w turnieju. I tak zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 4 m-ca zagrały mecz o VII m-ce w turnieju. Tu TKKF Strażak Koszalin w regulaminowym czasie zremisował 4 : 4 z Bizonem 1977 Cerkwica, a seria rzutów karnych wygrana przez koszalinian 4 : 3 zdecydowała o VII miejscu TKKF Strażak Koszalin. Zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 3 m-ca grały mecz o V m-ce w turnieju. W tym meczu Pogoń Szczecin uległa 2 : 6 Sparcie Gryfice.

W pierwszym pojedynku półfinałowym spotkały się dwa zespoły gospodarza turnieju Wybrzeże Rewalskie I Rewal i Wybrzeże Rewalskie II Rewal. Mecz wyraźnie 6 : 1 wygrał pierwszy zespół gospodarzy i to oni zostali pierwszymi finalistami turnieju. W drugim zaś meczu półfinałowym Drink Team Szczecin uległ wyraźnie 2 : 7 Zrywowi Koszalin. Tak więc koszalinianie zostali drugimi finalistami turnieju.

Przegrywający z obu spotkaniach półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce w turnieju, w którym Drink Team Szczecin pokonał 7 : 5 drugi zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Najniższy stopień podium zdobyli szczecinianie.

Zwycięzcą Nadmorskiego Turnieju Halowej Piłki Oldbojów o Puchar Wójta Rewala zostali oldboje Zrywu Kretomino, którzy po bardzo emocjonującym aczkolwiek stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali 5 : 2 pierwszy zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

W składzie Zrywu Kretomino wystąpili: Piotr Szpalerski, Rafał Podhorodecki, Piotr Stefanów, Grzegorz Sztorc, Marcin Piórkowski oraz Bartosz Rudnicki.

Końcowa klasyfikacja:

1. Zryw Kretomino
2. Wybrzeże Rewalskie I Rewal
3. Drink Team Szczecin
4. Wybrzeże Rewalskie II Rewal
5. Sparta Gryfice
6. Pogoń Szczecin
7. TKKF Strażak Koszalin
8. Bizon 1977 Cerkwica

Koronę Króla Strzelców przyozdobioną 11 brylantami strzelonych bramek założył Krzysztof Guster z Wybrzeża Rewalskiego I Rewal. Najlepszym bramkarzem został wybrany – Piotr Szpalerski ze Zrywu Kretomino, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Andrzeja Krzywickiego z Drink Team Szczecin. Wyróżnieni piłkarze otrzymali piękne statuetki, a wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju puchary i dyplomy, które w imieniu Wójta Gminy Rewal wręczała Marzena Salamon – Przewodnicząca Rady Gminy Rewal i Adrian Żoła – Prezes LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal.

W przerwach turniejowej rywalizacji krzepiono się do woli ciastem, a po sportowych zmaganiach w Restauracji California uzupełniono stracone kalorie tradycyjnym schaboszczakiem.

Zawody sędziowali: Krzysztof Pluciński z Kamienia Pomorskiego, Tomasz Bąk z Trzebiatowa oraz Zygmunt Broda z Gostynia wspomagani przez Tomasza Lachawczaka, który był sędzią czasowym. Opiekę medyczną sprawował Artur Wójcik – ratownik medyczny, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Schneider – prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.
W wystąpieniu końcowym prezes Adrian Żoła zapewnił, że w następnych latach turnieje będą odbywały się w Rewalu cyklicznie.

Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego Turnieju i wzięli w nim udział!

Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów
Andrzej Schneider