Wczasowicze wypoczywający na niechorskiej plaży mieli w sobotę nie lada gratkę. O to, aby mogli aktywnie spędzić czas w ten upalny weekend, zadbało Radio Szczecin. Zabawa dla dużych i małych wystartowała w samo południe i trwała przez 6 godzin.

Radio Szczecin odwiedza latam wiele ciekawych miejsc w regionie, nie mogło więc ich zabraknąć w gminie Rewal. W ostatnią sobotę lipca pojawili się w dużej sile w Niechorzu przy głównym zejściu na plażę. Z głównego pirsu transmitowano na żywo audycję „Aktywna sobota”, zaś na plaży radiowi animatorzy wymyślali nowe konkursy i zabawy, które miały zachęcać plażowiczów do podniesienia się z piasku. Trzeba przyznać, że czynili to skutecznie. Kolejka chętnych chwilami byłą bardzo długa. Na boisku pod sceną można było m.in. pograć w mini siatkówkę, zatańczyć zumbę, czy zrobić sobie radiowe selfie.

W przerwach między zabawami można było posłuchać tego, co akurat było na antenie. Bezpośrednio z niechorskiej plaży o urokach przeszłości i teraźniejszości tej nadmorskiej miejscowości opowiadali sołtys Wojciech Pawluk vel Mikołajczuk oraz redaktor Widoków Przemysław Łonyszyn. Jak widać na załączonych zdjęciach, rozmowy nie były do końca poważne, ale też lato ma dostarczać uśmiechu.

Podobno to nie ostatnia taka wizyta szczecińskich radiowców w naszej gminie. O kolejnych będziemy informować.