Wolność, zabawa, wyzwanie, cel wszystko to ukryte jest w jednym słowie ROWER. Pozwala nam spędzać aktywnie czas, docierać do wspaniałych miejsc , otwierać się na przyrodę, ludzi i siebie samych. W naszej gminie Rewal powstało wiele tras rowerowych, w planach są kolejne. Prowadzą przez malownicze tereny. Moda na rower ogarnęła nie tylko naszą gminę, ale i powiat jak też całą Polskę. Aby ruszyć w tę podróż trzeba być przygotowanym. Umiejętnie zachować się na drodze i bezdrożu. Znać przepisy ruchu drogowego, ale co równie ważne panować i sprawnie poruszać się rowerem. Stąd pomysł i potrzeba na zagospodarowanie wyznaczonego terenu przy naszej szkole w Rewalu na „Sprawnościowy tor przeszkód”. Czyli około 450 m2 twardej nawierzchni i umieszczonych na niej elementów stanowiących tor przeszkód. Elementy toru przeszkód, które zostają umieszczone to: rynna, ósemka, równoważnia, piaskownica, slalom, tarka, korytarz z desek . Ponadto wrysowane zostanie skrzyżowanie dróg, umożliwiające naukę tak ważnego manewru jakim jest bezpieczna zmiana pasa ruchu. Planowany jest również zakup podstawowych znaków drogowych. Całość będzie wartościową pomocą w edukacji naszych młodszych i starszych REWALacyjnych Rowerzystów . Powstały plac wykorzystany będzie przy nauce do egzaminu na kartę rowerową.

Od lat przy współpracy z Policją prowadzone są zajęcia dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów na drodze i znajomości przepisów ruchu drogowego. Powstanie ,,Sprawnościowego toru przeszkód” będzie urozmaiceniem dla tego typu zajęć. Myśląc wciąż o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego, zamierzamy prowadzić szkolenia przy współpracy z gminnym OSP z udzielania pierwszej pomocy. Wokół powstałego placu, planujemy organizacje konkursów szkolnych i międzyszkolnych z udziałem dzieci i dorosłych by wspólnie uczyć się i bawić.

Dlatego tu jesteśmy! W konkursie Avivy „To dla mnie ważne”. Pragniemy umożliwić naszym dzieciom poprzez kompleksowe działania radosną, a zarazem bezpieczną podróż ROWEREM PRZEZ ŚWIAT razem z rodzicami.

Prosimy o głosy na NASZ REWALacyjny ROWER!!!

Dziękujemy i zapraszamy do głosowania

1 komentarz