„Niektórzy mówią: „Dajmy klientowi, czego chce”. Ale to nie jest nasze podejście. Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał, zanim tego zapragnie”
Steve Jobs

Pewnie zastanawiasz się co zrobić, żeby ten sezon był lepszy od poprzedniego? Jak przyciągnąć więcej klientów? Co zrobić żeby Twój biznes działał na pełnych obrotach cały dzień i nie kończył się w połowie sierpnia? Pewnie rozważasz wiele pomysłów – nowy wystrój, nowe menu, ulotki w miejscach noclegowych, a może nawet uciekasz myślami ze swoim biznesem na południe Europy, gdzie sezon trwa cały rok? Otóż rozwiązanie może być dużo prostsze…

Jak wybierają klienci?

„Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt poza nami nie wie, co robimy”
Henderson Stuart

Jeżeli zastanowisz się, co tak naprawdę wpływa na wybór miejsca przez turystę, to zapewne dojdziesz do wniosku, że wśród dominujących czynników jest lokalizacja, cena, oferta oraz rekomendacje (mogą być też oczywiście inne).
Większość z was powie pewnie – mam dobrą ofertę, konkurencyjne ceny, miłą obsługę, a nawet dobrą lokalizację (choć z tym bywa różnie). Tylko czy to wystarczy?

Weźmy przysłowiowego Janusza ze Śląska, który przyjechał nad morze z rodziną. Czy on ma takie same informacje na temat Twojej działalności jak Ty? Czy wie, że zmieniła się Twoja oferta, masz naprawdę smaczne jedzenie i miłą obsługę, od 19:00 super happy hours i w ogóle jak do Ciebie trafić? Odpowiedź brzmi – Nie! (póki się oczywiście o tym nie przekona). Czy Janusz zostanie właśnie Twoim klientem? Być może tak. Jednak będzie to raczej działem przypadku, niż jego świadomej decyzji. Wyobraźmy sobie, że Janusz akurat zatrzymał się koło Twojego lokalu, który stoi obok pięciu podobnych, bo już od pół godziny krąży z parawanem po centrum i ostatecznie trzeba coś wybrać… Ale czy chcemy, aby nasz lokal był wybierany drogą losowania? Poniżej zamieszczamy kilka pomysłów, jak poinformować Janusza o naszej ofercie i jak sprawić, żeby była ona dla niego atrakcyjna tak, by wybrał właśnie nas!

Koniec z przypadkiem !

„Kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować, już po niej”
Henry Ford

Aby nasz lokal wyróżnił się wśród innych powinniśmy dotrzeć do Janusza stosunkowo wcześnie. A co gdyby Janusz miał całą ofertę turystyczną na swoim telefonie?

Wyglądałoby to tak: Janusz po przyjeździe do jednej z miejscowości gminy Rewal pobiera bezpłatną Aplikację mobilną, która pokazuje mu, jakie atrakcje turystyczne może zobaczyć, jak może spędzić czas wolny, gdzie się prześpi i dobrze zje, gdzie znajdzie bankomat, lekarza, taksówkę lub fryzjera oraz co można zrobić, gdy pada…

W rezultacie Janusz zapozna się z Twoją ofertą zanim podejmie decyzję. Zobaczy zdjęcia Twojego lokalu, Twoje oferty specjalne, będzie mógł do Ciebie zadzwonić lub napisać bezpośrednio z aplikacji, jeżeli sobie tego życzysz oraz będzie mógł podejrzeć Twoją stronę www lub na Facebooku. Do tego Janusz dowie się, kiedy masz otwarte i czy można płacić u Ciebie kartą, itd.

A teraz bomba. Wyobraźmy sobie, że możemy do Janusza wysyłać powiadomienia (podobne do sms’ów) o treści, np. Dzisiaj oferujemy zestaw obiadowy -30% od 11:00 do 13:00. Robimy to, gdyż nasz lokal wtedy stoi pusty!
Dodatkowo zamieszczamy nasze oferty specjalne w sekcji Gorące Okazje, aby Janusz dotarł do najkorzystniejszych cen…

To nie koniec! Wystarczy, że Janusz przyciśnie jeden guzik, a moduł nawigacji podpowie mu, jaka odległość dzieli go od Ciebie, po czym poprowadzi go prosto do Twojego obiektu, który na przykład ma mniej korzystne położenie – ten problem już przestaje mieć takie znaczenie, szczególnie jak skorzystasz jeszcze z powiadomień i Gorących Okazji.

Reasumując dzięki takiej aplikacji można by dotrzeć do Janusza szybko, poinformować go o swojej ofercie, czyt. skutecznie wpłynąć na jego wybór, a potem przyprowadzić go do siebie niemal jak za rękę. Dodatkowo można go kusić ofertami specjalnymi, co z pewnością dodatkowo przekona go do nas oraz sprawi, że obiekt będzie zarabiał na pełnych obrotach cały dzień, co dodatkowo wpłynie na przedłużenie sezonu.

Pewnie dziwicie się dlaczego taka aplikacja jeszcze nie powstała w naszej Gminie? My też byliśmy zdziwieni i postanowiliśmy ją zrobić. Nazwa się RewalApp

Szczegóły już wkrótce.

Michał i Maciek – RewalApp Team

www.rewalapp.pl
kontakt@rewalapp.pl