W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów międzyszkolnego konkursu FUNCIK, w dniu 25.05.2015 przedstawiciele klas I-VI wraz z nauczycielką języka angielskiego – Katarzyną Chojaczyk, wzięli udział w testach, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Przybiernowie. Zadania konkursowe sprawdzały umiejętności językowe zdobyte w ciągu roku szkolnego.

Udział w konkursie okazał się wielkim sukcesem uczniów z Rewala, którzy stanęli na wysokości zadania zdobywając najwyższe nagrody.

Oto nasi Mistrzowie:

 • Dagmara Grygory klasa I- miejsce I
 • Franciszek Roustm klasa II- miejsce II
 • Marcel Hagaj klasa III- miejsce I
 • Wiktoria Leśniewska klasa IV- miejsce III
 • Maja Skrętkowicz klasa V- miejsce I
 • Nikola Bejda klasa VI- miejsce IV

Konkurencja była duża, bo do rywalizacji stanęły szkoły m.in. ze Stepnicy, Wolina, Przybiernowa, Czarnogłowy, a także Rewala. Podczas wyczytywania zwycięzców panowała wielka radość wśród uczniów naszej szkoły. Z pucharami i dyplomami w dłoniach i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Rewala gdzie czekały na nas duuuże lody.

Możemy być dumni z osiągnięć uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu. Dodatkowo wielkie podziękowania należą się mamie Mai, która pomogła w zorganizowaniu transportu dzieci.

Katarzyna Chojaczyk

1 komentarz

 1. Serdecznie gratuluję organizatorom Konkursu. Jestem dumna przede wszystkim z tego , że moja Wnuczka Maja Skrętkowicz brała w nim udział i zajęła I miejsce i jest Mistrzynią wśród klas piątych z języka angielskiego. Gratuluję również pozostałym Mistrzom i Uczestnikom konkursu. Życzę Wszystkim dalszych sukcesów w różnorodnych konkursach i na różnych ich etapach.
  Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia
  Babcia Mai.
  / Grażyna Skrętkowicz dyr Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych/

 2. Gratuluję serdecznie dzieciom, jednak w naszej szkole, wiele więcej dzieci jest bardzo zdolnych, niestety tym najzdolniejszym a „nic nie znaczącym” wmawia się „by nie zaprzątały sobie głowy konkursami/wyzwaniami BO TO DLA NICH ZA TRUDNE”! I tak moja córka wita się z obcokrajowcami po niemiecku (nie mając pojęcia ani styczności z tym językiem)… „bo w angielskim nie jest dobra”…rewalska szkoła odkąd pamiętam (30lat) słynie z „koleżeńskich wyborów uczniów najlepszych”, wszyscy o tym mówią, dlaczego nikt nie pisze?