Dzisiaj marszałek województwa zachodniopomorskiego oficjalnie otworzył prace na odcinku drogi nr 102 między Lędzinem a Łukęcinem. Szczególnie mieszkańcy naszej gminy długo czekali na ten moment.

„Pas nadmorski na Pomorzu Zachodnim w okresie wakacyjnym to jedno z najbardziej obleganych miejsc w kraju. Wciąż pracujemy nad tym, aby nasza infrastruktura drogowa gwarantowała jak najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Zrealizowanie odcinka Łukęcin – Lędzin poprawi skomunikowanie dwóch największych zachodniopomorskich kurortów: Międzyzdrojów i Kołobrzegu oraz szeregu mniejszych, ale również bardzo popularnych miejscowości: m.in. Pobierowa, Pustkowa, Trzęsacza i Rewala” – podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz podczas inauguracji, która miała miejsce na rondzie w Lędzinie, gdzie krzyżują się drogi nr 102 i 110.

Pierwsze prace zaplanowane są jeszcze na ten miesiąc. Koniec działań ze strony wykonawcy, czyli Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego w Toruniu, oraz odbiory techniczne zaplanowano na sierpień przyszłego roku. Prace ruszą od strony Łukęcina i tamtejszego skrzyżowania, gdzie zostanie zainstalowana pełna sygnalizacja świetlna. Kolejny etap zakłada utworzenie na terenie dotychczasowego pasa startowego dla samolotów odcinka drogi o dwóch pasach ruchu z 1,5-metrowymi poboczami. Na wysokości pierwszego zjazdu do Niechorza utworzone zostanie nowe rondo.

Od nowego ronda do starego zaplanowany jest rozdział pasów ruchu za pomocą wyspy, która ma poprawić bezpieczeństwo kierowców wyjeżdżających z Pobierowa. Kolejny etap zakłada zwężenie odcinka drogi w Trzęsaczu i budowę chodnika od strony południowej. W finalnym etapie prac ma zostać przebudowany prawie 90-letni most przed Lędzinem. Całość prac zakończy się na rondzie w tejże miejscowości. Szacowany koszt całości prac to nieco ponad 40 mln złotych.

7 Komentarze

  1. Jak zwykle prace planowane na początek sezonu. Nie można było by do września poczekać z rozpierduchą ?

  2. Pokazywanie się przy takich okazjach i celebrowanie otwarcia symbolicznej publicznej toalety to obciach.
    Kiedy będzie to normalnością?…

  3. To jest sabotaż, zapraszam radnego Urzędu Marszałkowskiego,który się tak ustawia do zdjęć i radnych co nam zgotowali na sezon proszę popatrzeć co się teraz dzieje na odcinku Pobierowo-Rewal a co będzie w lipcu i sierpniu?

  4. Brawo!!! Znowu ktoś nakopał nam do tyłka. Pogoda jaka jest każdy widzi i na nią wpływu nie mamy, ale rozpoczynanie takiej inwestycji w sezonie letnim?? Tego nawet Bareja by nie wymyślił. Wczasowicz będzie stał w korku i dojedzie bo wczasy wcześniej wykupił, ale jakie odczucie i wspomnienie mu pozostanie możemy sobie wyobrazić. Tylko wspomnicie moje słowa, o przyjezdnych na sobotę i niedzielę czyli tych najlepszych klientach możemy zapomnieć, reklama już zapewne poszła w eter i wszyscy pojadą do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Dobrego sezonu Wszystkim życzę

    • Nie wiem kto to buduje, ale ten kto układa przetarg powinien zdawać sobie sprawę, że latem nad morze przyjeżdża 1/4 Polski, że biznes może trwać właściwie tylko do końca sierpnia, a później jest już „po zawodach”. Decydentom więc powinna przede wszystkim przyświecać troska o dobro lokalnej społeczności. Wiadomo, że drogi trzeba budować w okresie wyższych temperatur, wiadomo, że ten turystyczny i budowlany na siebie zachodzą, ale uczynić należałoby wszystko, żeby kolizji pomiędzy jednym i drugim było jak najmniej. Jak na razie nikomu na tym nie zależy. Nie utworzono żadnych by-pasów, zarówno tych najprostszych jak połączenie Pobierowa z Pustkowem ulicą Grunwaldzką ( gdzie można było chociaż zasypać te wieloletnie dziury) jak i tych bardziej pracochłonnych, z wykorzystaniem dróg na Dreżewo. No bo po co ? Dostają drogę, to niech nie marudzą tylko będą wdzięczni. Skandal !!! Mam nadzieję, że Wójta stać na interwencję w tej sprawie.

Comments are closed.