Chciałam nawiązać do aktualnie toczącej się dyskusji wśród rewalskiej społeczności. Dyskusja dotyczy wniesionego wniosku przez środowisko rybackie o przyznanie dzierżawy 30-letniej gruntów pod boksy oraz sporego pasa dodatkowego terenu oraz możliwości rozbudowy i zmiany użytkowania.

Sprawa była poruszana na komisji Rady Gminy (03.02.2015), w czwartek (05.02.2015) odbędzie się spotkanie Radnych ze Stowarzyszeniem SOPiK oraz – tu zastrzegam, że to może być informacyjna kaczka, bo wczoraj na komisji rybacy nie składali takiego wniosku – kolejne spotkanie Radnych z rybakami, w piątek (06.02.2015) sprawa ma być poruszana na sesji, a w przyszłym tygodniu odbędzie się w Rewalu nadzwyczajne zebranie wiejskie w Rewalu, na które będą zaproszeni wszyscy radni.

Sporo się dzieje, więc żeby uniknąć przekłamań i domysłów, w imię transparentności i rzetelnej informacji przedstawiam dokumenty związane z tym tematem z ostatnich 4 tygodni.

Wnioski rybaków o przyznanie dzierżaw z dnia 8. Stycznia 2015

Pismo Wójta do Przewodniczącej Rady Gminy z dnia 30.01.2015

Pismo Przewodniczącej Rady Gminy do Wójta z dnia 30.01.2015

Projekt Uchwały omawiany wczoraj na komisjach – nieprzegłosowany

Chcę zwrócić uwagę na kilka ciekawych wątków, które się pojawiają i budzą wątpliwości:

  • w aktualnym rejestrze armatorów łodzi motorowych / www.prs.pl/__files/parent206/rejlomot.pdf / w przystani w Rewalu znajduje się 5 łodzi, natomiast rybacy oczekują dzierżaw gruntów na 13 boksów + lodziarnię;
  • właściciele 2 kutrów z przystani w Rewalu i liczbie 3 armatorów oczekują na dzierżawy na 6 boksów / Panowie Bazylak/;
  • kilka osób z listy starających się o dzierżawę już nie jest zarejestrowana / Pan Ruszczyński i Pan J. Jasicki/; tajemnicą poliszynela jest fakt, że niektórzy mimo tego, że znajdują się w wykazie armatorów już nie pracują
  • warto też porównać powierzchnię gruntów zajmowanych przez boksy w Niechorzy i Rewalu; w Niechorzu wystarcza 18 m.kw., w Rewalu zaczynamy od 40 w górę, aż do planowanego wydzierżawienia gruntu o pow. 258 mkw.
  • czym jest dzierżawa 30-letnia? Moim zdaniem i większości osób, które o to pytałam: nieodpłatnym przejęciem nieruchomości

Wszystkich, którzy takie i tego rodzaju mają wątpliwości zapraszam na wiejskie zebrania, aby podzielili się swoimi przemyśleniami oraz złożyli podpis na liście, podam termin najszybciej, jak się da.

Na czwartkowe (05.02.2014) spotkanie z radnymi także czujcie się Państwo zaproszeni, kto o takiej porze ma czas; godzina 14.00 w Sali Rady Gminy / wejście od strony policji/.

Wioletta Mackiewicz – Pietrasik