Dopisały dzieci, dopisali organizatorzy, dopisała pogoda. Jedyne czego zabrakło na wędkarskim dniu dziecka w Niechorzu to… ryb, które miały zupełnie inny pomysł na spędzanie ostatniej niedzieli maja i postanowiły świętować dzień dziecka z dala od dzieci.

Nowo wybrana rada sołecka Niechorza przy współpracy z Kołem Wędkarskim „Liwia”, GOK-iem i CIPR-em z okazji dnia dziecka przygotowali dla najmłodszych bardzo udaną imprezę. Od 10 rano rozpoczęły się zawody wędkarskie, które z ramienia PZW obserwował prezes szczecińskiego zarządu tej instytucji – Emilian Pilch. W programie przewidziano ponadto liczne konkursy, m.in. w rzucaniu obręczą do celu, oraz malowanie buziek, które ostatnio cieszy się u dzieci ogromną popularnością. Wszystko zapowiadało się bardzo ciekawie, ale zabrakło najważniejszego. Nie pojawiły się ryby. Przez półtorej godziny żaden z uczestników nie złowił nawet krąpika, o bardziej szlachetnych rybach nie wspominając.

Jak się okazało, nawet taka nieprzychylność natury nie była w stanie przeszkodzić organizatorom. Przyniesiono dmuchany basen, zalano wodą, w której po chwili pojawiły się ryby, tyle że plastikowe. W ten sposób żadne żywe stworzenie nie ucierpiało podczas festynu, a przy okazji łowienie stało się niezwykle widowiskowe. Rywalizujące ze sobą dzieci otaczał spory tłum gromko dopingujących kibiców, czego zwykle na wędkarskich zawodach się nie widuje. Choć pewnie puryści wędkarstwa grzmieć będą pod niebiosy, to jednak dzieciom taka formuła mocno przypadła do gustu, a tego dnia to one były najważniejsze. Zresztą chyba nie tylko tego dnia.

Przez 4 godziny na placu przy ulicy Granicznej w Niechorzu przewinęło się podczas imprezy prawie 175 osób, zaś w zawodach uczestniczyło 48 dzieci. Przy ognisku zjedzono całą przygotowaną kiełbasę. Ulepiono z gliny rzeźbiarskiej 5 bałwanków w ramach nostalgii za chłodem. W tych kilku liczbach rysuje się obraz udanej imprezy, jednak najlepiej opisują to uśmiechnięte buzie dzieci nie tylko z Niechorza, ale także Pogorzelicy, Lędzina, Rewala, Śliwina i Pustkowa.