Niemiłą informację można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej gminnej spółki Wodociągi Rewal. Okazuje się, że jedna ze stacji uzdatniania wody została zamknięta zgodnie z czwartkową decyzją Sanepidu. Zresztą nie pierwszy raz w tym roku.

Sprawa dotyczy stacji pn. „Przy Kanale”, która znajduje się przy ul. Wojska Polskiego w Pogorzelicy i zaopatruje w wodę Niechorze oraz pogorzelicką Sandrę. W chwili obecnej odbiorcy ze wspomnianego obszaru będą zaopatrywani w wodę ze stacji w Rewalu i stacji „Polfa” w Pogorzelicy.

Jak można wyczytać z oficjalnego komunikatu Sanepidu nr 202/2016, przyczyną zamknięcia było występowanie w wodzie bakterii grupy coli. Taka woda może być wykorzystywana jedynie do celów sanitarnych. Decyzją Sanepidu spółka Wodociągi Rewal do 25 października musi doprowadzić jakość wody do stanu pozwalającego na ponowne uruchomienie stacji „Przy Kanale”.

Dodajmy, że to nie pierwsza taka sytuacja w tym roku. Ta sama stacja została już zamknięta w drugiej połowie maja bieżącego roku. Na szczęście po kilku dniach udało się doprowadzić jakość wody do stanu zgodnego z normami. Dwa podobne przypadki na przestrzeni pięciu miesięcy muszą budzić jednak zaniepokojenie szefostwa spółki.

W całym nieszczęściu pozytywnym aspektem jest fakt, że do takiej sytuacji nie doszło latem, kiedy wyłączenie jednej ze stacji mogłoby stanowić olbrzymi problem w dostawach wody dla mieszkańców i rzeszy turystów.

4 Komentarze

 1. Sanepid zamknął oczyszczalnie, a prokurator powinien przy okazji zamknąć też decydentów. Mamy w tej gminie wszystko postawione na głowie … jest kasa na absurdalnie drogie projekty jak np. kolejka, a brak na wodą, śmieci, szkoły, drogi, oświetlenie, bezpieczeństwo w zasadzie gmina nie ma kasy na nic bo gmina spłaca za kolejkę odsetki w parabankach.

  Drodzy Państwo przy takim zarządzaniu gminą nieuchronnie czeka na nas jakaś katastrofa i pytanie nie brzmi czy tylko kiedy !!!

  Teraz mamy bakterie coli w oczyszczalni w której obsadzeni przez Wójta z klucza nieudacznicy po prostu sobie nie radzą, nie wspominając że infrastruktura oczyszczalni już dawno przestała wystarczać. Są śmierdzące niewydolne i zawodne !

  Groźne dzikie zwierzęta po zmroku buszują na naszych ulicach od kiedy gminni urzędnicy zabrali się za wywóz śmieci … lisy, dziki, plaga dzikich psów i kotów to od niedawna widok normalny w naszej gminie. Dotkliwe pogryzienie, a być może nawet śmierć to tylko kwestia czasu.

  Na ciemnych drogach są takie dziury, że po deszczu można się w nich kąpać, czekać tylko na jakiś groźny wypadek, o zwichniętych i połamanych nogach nie wspominając.

  Niedawno było głośno o tym wypuszczonym gwałcicielu dziecka, który mieszaka w okolicy gminy Rewal, czy straż gminna pojawia się w godzinach wychodzenia dzieci ze szkół ? czy ktoś o tym w ogóle pomyślał ? Czy działa jakiś monitoring w miejscowościach do których przyjeżdża kilkadziesiąt tys anonimowych ludzi ?

  Drodzy Państwo na wszystkie te pytanie odpowiedź jest negatywna, dlaczego ? ano dlatego że Wójt robi tylko to co przyniesie mu popularność i splendor. Woli widok szkielety wielorybów ( tak swoją drogą co ma Bałtyk do Wielorybów pozostanie dla mnie zagadką na zawsze ) niż rzetelną pracę. Woda, śmieci to takie mało marketingowe …

 2. Drodzy Państwo przy takim zarządzaniu gminą nieuchronnie czeka na nas jakaś katastrofa i pytanie nie brzmi czy tylko kiedy !!!
  — dodam tylko, katastrofę to już mamy, ale co zrobić, aby się dalej nie pogrążać.

 3. … lisy, dziki, plaga dzikich psów i kotów to od niedawna widok normalny w naszej gminie.:)
  Ogarnij się człowieku! nie pij bo jeszcze myszki i białe niedźwiedzie zobaczysz…

Comments are closed.