Przed nami kolejny coroczny weekend z latarnią morską w Niechorzu. W programie dwudniowej zabawy przygotowano wiele atrakcji, a wszystko z okazji XIII Międzynarodowego Dnia Latarni Morskich.

Pierwszą atrakcją będzie możliwość obejrzenia zachodu słońca z latarni morskiej już w sobotę 15 sierpnia. Od godziny 20 do północy wstęp będzie wolny. Proszę jednak pamiętać, że ilość miejsc na górnym tarasie jest ograniczona. Nie każdy musi tego wieczoru wejść na górę, można pozostać na dole i przekonać się, czy rzeczywiście najciemniej jest… pod latarnią.

Drugiego dnia od godziny 12 rusza rodzinny festyn, na którym starsi i młodsi znajdą coś dla siebie. Będzie można coś zjeść, pobawić się, wziąć udział w rożnych konkursach czy loteriach przygotowanych przez organizatorów. Na zakończenie, około godz. 17 wystąpi zespół Mark Twain grający szanty.

Najważniejszym wydarzeniem festynu będzie trzecia edycja Biegu Latarnika. Do uczestnictwa zapraszamy tylko osoby dorosłe w sportowym obuwiu. Bieganie w klapkach czy japonkach jest ze względów bezpieczeństwa zabronione. Zapisy od południa. Zawodnicy będą startować pojedynczo, a wyniki rozdzielone zostaną na kategorie kobiet i mężczyzn. Oczywiście, tego dnia można będzie wejść na górę za darmo nie tylko biegając. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych w godzinach 10-18, z przerwą na bieg rzecz jasna.

Jak zapowiada Sebastian Kuzicki z latarni morskiej w Niechorzu, „będzie to też okazja, aby zobaczyć, jak zmienił się teren przed latarnią od strony morza. Widok na budynek jest lepszy, a i przestrzeni zrobiło się więcej. Inne plusu można będzie dostrzec już na miejscu.”

W imieniu Sebastiana oraz organizatorów, czyli Stowarzyszenia Miłośników Latarni Morskich, Sołtysa i Rady Sołeckiej z Niechorza oraz gminnego CIPR-u, wszystkich w ten sierpniowy weekend zapraszamy na latarnię!

dzien_latarni