Na ostatnim zebraniu wiejskim jednym z poruszonych tematów był plan wycinki starych drzew w centrum Rewala. Najwyraźniej niektóre są chore i zagrażają bezpieczeństwu. Na ten temat wywiązała się gorąca dyskusja i okazało się, że w zamiłowaniu do starych drzew mieszkańcy Rewala są zgodni. Pomimo różnic dzielących naszą społeczność większość z nas chciałaby ocalić to, co jeszcze zostało.

Trudno się dziwić, Pobierowo, Niechorze i Pogorzelica są zdecydowanie bardziej zadrzewione, a Rewal z roku na rok coraz bardziej „łysieje”. Na wspomnianym zebraniu wiejskim pojawiły się głosy, że to dendrolog a nie urzędnik powinien decydować o tym, czy drzewo kwalifikuje się do wycinki oraz, że na każde wycięte powinno sadzić się 20 nowych drzew.

Można by długo na ten temat pisać, ale chciałem Państwa zaprosić na małą, bardzo osobistą wycieczkę. To krótki spacer po Rewalu połączony ze zwiedzaniem drzew, które oglądam od dzieciństwa, które zawsze będą kojarzyć mi się pozytywnie. Udało mi się je uchwycić na fotografiach, zanim urzędniczym dekretem zostaną uznane za „niebezpieczne”. Z pewnością Państwo również macie takie „swoje ulubione” drzewa, jeżeli udało się Wam je sfotografować, przyślijcie je nam na adres: widokirewal@gmail.com, dodamy je do naszej galerii.