Jak informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w najbliższy poniedziałek w Pogorzelicy odbędzie się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Weźmie w nim udział minister Marek Gróbarczyk. Głównym tematem będą zagrożenia dla funkcjonowania przystani rybackiej w Rewalu.
Obrady rozpoczną się o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Lasów Państwowych „Bażyna”. Uczestnicy wyjazdowego posiedzenia odbędą także rekonesans na przystań rybacką w Rewalu.

Na zakończenie przewidziany jest briefing prasowy z udziałem przewodniczącej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, ministra Marka Gróbarczyka oraz przedstawicieli środowisk rybaków Wybrzeża Rewalskiego.

14 Komentarze

  1. Ta co ją zorganizowałaś. Dla swoich maluczkich interesików poświęcacie majątek warty miliony. Ale Jacek na pewno cię poprze.

  2. To może oświeć mnie i innych Mieszkańców Rewala jaki jest cel przyjazdu ministra i jaki cel miało pisanie do niego aby odebrać Rewalowi część plaży o którą Nasza Gmina tak długo zabiegała. Napisz żeby ignoranci i pieniacze nie mieli argumentów.

  3. No tak jak myślałem zagrożenia. Chcieli zobaczyć jak wygląda nasza plaża i zabudowane wydmy. Pewnie boją się żeby destrukcja terenu natura 2000 nie szła dalej. Albo chcą pomóc ochronić tą dziwną budowlę ponad klif wybudowana na terenach zalewowych. No bo chyba nie przyjechali robić dochodzenia żeby wykryć sprawcę rozrycia plaży na dwa metry w głąb po niedawnym sztormie?

  4. Ja mieszkaniec chcę aby w naszym Rewalu był port, żeby rybacy smażyli tam rybę , żeby mieli miejsce do sprzedaży ryby, i proszę ich nie obrażać. Robią dobrą robotę dla nas mieszkańców. Wszyscy reklamujemy się łodziami . Wszyscy sprzedajemy noclegi i nikt nikomu nie wypomina w jaki sposób posiada nieruchomość. Jak ktoś jeszcze będzie obrażał rybaków to zacznę przypominać kto w jakich okolicznościach doszedł do własności swoich nieruchomości ,a jestem wiekowy dużo pamiętam. Nie bądźmy zakłamani.

  5. Ja mieszkaniec chcę aby przystań rybacka nie zasłaniała mi widoku na morze, żeby rybacy smażyli rybę na dole, żeby mieli miejsce do sprzedaży ryby na dole i proszę nie twierdzić że kogokolwiek obrażam. Rybacy robią średnią robotę. Reklamujemy się porządnymi noclegami, atrakcjami turystycznymi, zadbanymi miejscowościami i właśnie szerokimi plażami a nie rybakami. Gdyby ruch turystyczny zależał od rybaków to w Pobierowie nie byłoby żywej duszy. Wszyscy sprzedajmy noclegi i nikt nikomu nie wypomina w jaki sposób posiada nieruchomość bo zdecydowana większość je KUPUJE. A jeśli 20 lat temu był inny system, który zezwalał na rozdawanie, zajmowanie, przyjmowanie działek to nie znaczy że w 21 wieku mamy oddać rybakom działki za darmo. Ja płacę, a wiekowy też jestem i swoje również pamiętam. Pozdrawiam.

  6. Proszę zacząć wymieniać bardzo chętnie poczytam o historii otrzymanych działek na sieciarnie i ile za nie zapłacili o tym ile Rybacy płacą dzierżawy za najatrakcyjniejszy teren komercyjny w Rewalu o ile w ogóle płacą. Łodzie reklamują???? Spadłem z fotela, to przymocujcie je do plaży,ustalcie opłatę od Gminy i po sprawie. Argumenty w obronie gastronomów na bazie rybackiej podkreślam gastronomów nie rybaków są śmieszne i nie do obronienia.

  7. Spadłeś z fotela?To może pasy bezpieczeństwa trzeba założyć?Dlaczego takie cudo Wybrzeża Rewalskiego ma się narażać na konuzje.

  8. ale jaki będzie w końcu efekt tej wizyty ministra i posłów. coś uradzili, bo nigdzie nie mogę znależć info na ten temat

  9. czy coś wiadomo jakie będą efekty pobytu ministra i posłów w gminie? nigdzie nie widzę info na ten temat.

Comments are closed.