W minioną sobotę (18/03/2016) klub Nak Muay Rewal wziął udział w IV edycji gali Thai Boxing w Stargardzie. Po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenie do udziału od lokalnego klubu Fight Academy Stargard.

Klub Nak Muay Rewal reprezentowało trzech zawodników: Maciek Ludwiczak, Dawid Grygory oraz Piotr Matecki. Niestety kontuzja przeciwnika wyeliminowała z walki Łukasza Niedroszlańskiego, który włożył wiele starań w przygotowania i wierzymy, że po walce zobaczyli byśmy jego uniesioną rękę.

Pierwszy do ringu wszedł Maciek Ludwiczak który zmierzył się z lokalnym zawodnikiem z Fight Academy. Obydwaj zawodnicy nie szczędzili się nawzajem, pokazali serce do walki, niezłomny charakter oraz umiejętności techniczne. Dali naprawdę dobrą walkę. Maciek walczył z zawodnikiem dużo starszym od siebie co było sprawdzianem jego odwagi – nie zwiódł sam siebie, walczył jak równy z równym. Po 3 rundowym boju sędziowie orzekli sprawiedliwy remis.

Kolejny walczył Dawid Grygory. Jest on klubowym weteranem ringowym, stoczył najwięcej walk z naszych zawodników. Dla Dawida wyjście do ringu jest jak spacer po bułki do sklepu 🙂 Był to rewanż z zawodnikiem z klubu Boran Barlinek. Podczas poprzedniej edycji gali Dawid jednogłośnie zwyciężył decyzja sędziów w formule Muay Thai (możliwość używania kolan oraz walka w klinczu). Sobotnia walka odbyła się w formule k1 (kickboxing). Dawid pewnie kontrolował walkę, wszystkie trzy rundy przeważał i w oczach kibiców wygrał pojedynek. Sędziowie orzekli remis, który pozostawił niedosyt u naszego zawodnika. Dawid czuje się wygranym i pokazał że jest wszechstronnym zawodnikiem, potrafi walczyć zarówno w Muay Thai jak i K1.

Przedostatnią walką całej gali był pojedynek Piotrka Mateckiego. Był to powrót Piotra po kontuzji, która wykluczyła go rok temu z walki o tytuł Mistrza Polski. Wielu zawodników po kontuzji często nie wraca już do sportu ale nie Piotrek. Stres i strach minął wraz z pierwszym gongiem. Po pierwszej wyrównanej rundzie, głęboko zmotywowany przez trenerów, Piotrek w pierwszych sekundach drugiej rundy, lewym prostym posyła swojego przeciwnika na ringowe deski. Okazało się że podczas upadku zawodnik ze Stargardu doznał dodatkowo kontuzji nogi. Po wznowieniu, walka zostaje przerwana przez sędziego ringowego. Oznaczało to, że Piotrek wygrał przez techniczny nokaut. Była to jedyna walka która skończyła się przed czasem podczas całej gali.

Wyjazd ten pokazał, iż nasza praca na treningach nie idzie na marne a motto klubu „Trenuj ciało i charakter” na trwale odcisnęło piętno w sporcie i życiu prywatnym u wszystkich klubowiczów. Z tego jesteśmy najbardziej dumni. Patrzymy jak pokonują swoje słabości, przekraczają własne granice i walczą z pokusami. Nie marudzą bo wiedzą, że nie ma wymówek. Sukcesywnie wprowadzają zmiany na lepsze !

Z tego miejsca chcemy podziękować wspaniałym kibicom, którzy licznie pojechali wspierać naszych chłopców do Stargardu. Daliście sporo mocy i motywacji !
A co przeżyliśmy… to już nasze 😉

Dziękujemy „Kociakom” oraz pozostałym klubowiczom za przyjęcie i wspólne świętowanie sukcesów naszych chłopaków 🙂

Dziękujemy wszystkim za słowa uznania, jakie usłyszeliśmy z waszych ust w sklepie, na ulicy, klubie 🙂

Dziękujemy Maciejowi Kulewiczowi za przygotowanie bokserskie i za to, że z nami jesteś przez cały czas !

Dziękujemy firmie OBER – TRANS za bezpieczny transport kibiców i zawodników.

Serdecznie dziękujemy redakcji WIDOKI.info za bezinteresowne wsparcie medialne i za to, że jesteście !

Dziękujemy organizatorom gali oraz klubowi Fight Academy Stargard za zaproszenie.
Pragniemy poinformować, iż w weekend majowy odbędzie się pierwszy Otwarty Obóz Mauy Thai organizowany przez klub Nak Muay. Treningi prowadzić będę trener kadry Białorusi w Muay Thai oraz nasz główny trener pięciokrotny mistrz świata tej dyscypliny Marcin Parcheta. Będzie się działo 🙂

Jeśli macie ochotę poznać Muay Thai będzie to wspaniała okazja i śmiało zapraszamy na trybuny! Jeśli trenujecie Muay Thai zapraszamy do czynnego udziału w zajęciach !

Prezes klub Nak Muay Rewal M.Matecki

 

Walka Piotrka

Walka Dawida

9 Komentarze

  1. Super panowie! Oby tak dalej! Co zawody trzymam zawsze kciuki za Was i nigdy się nie zawiodłam 🙂

  2. Super postawa w ringu! Gratulacje dla ekipy Nak Muay Rewal . A przy okazji, co oznacza Wasza nazwa klubu ??

Comments are closed.