W związku z Rekolekcjami Wielkopostnymi , które odbywały się w dniach od 3 do 5 kwietnia w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu , samorząd szkolny Szkoły Podstawowej postanowił przyłączyć się do działań P.A.H czyli Polskiej Akcji Humanitarnej. Postanowiliśmy włączyć się w działania charytatywne, by w ten czas Wielkiego Postu zrobić coś dobrego również dla innych.

Na apelu , który został zorganizowany mogliśmy zapoznać się z problemami i działaniami krajów tak zwanego Globalnego Południa oraz pracą organizacji humanitarnych takich jak P.A.H, Caritas , P.C.K i WOŚP w kraju i na świecie. Dowiedzieliśmy się między innymi bardzo wiele na temat Somalii oraz obejrzeliśmy filmy i prezentacje na temat tego kraju. Apel, który został przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Edyty Nowak – Majdzińskiej i Małgorzaty Sobolak zakończył się zbiórką funduszy na ,,Studnię dla Południa” w Somalii. Zbiórka trwała przez całe rekolekcje. Uczniowie nasi zapoznali się z problemami rówieśników które powstają podczas pojawiania się klęsk żywiołowych. Celem apelu było również uwrażliwienie dziecka w wieku szkolnym na problemy i potrzeby innych ludzi.

Prezentacje wywołały ogromne wrażenie, część dzieci była wyraźnie poruszona. Swoimi działaniami i wypowiedziami uświadomiła nam dorosłym , że nie są obojętni na krzywdę i cierpienie. Dziękujemy za wszystkie datki i zrozumienie wagi problemu. Cała zebrana kwota w wysokości 357 złotych 69 groszy została przekazana na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Małgorzata Sobolak
Edyta Nowak – Majdzińska

7 Komentarze

  1. Czas Adwentu to w grudniu drogie panie nauczycielki, teraz był czas Wielkiego Postu! Jaka szkoła tacy nauczyciele!

  2. Niestety w tekście, w początkowej wersji pojawiło się przez pomyłkę słowo „adwent”, które zamieniliśmy na „wielki post” – przepraszamy za zamieszanie

  3. Bardzo ciekawa inicjatywa. Brak wody staje się często przyczyną wojen i migracji ludności, a budową studni można zdziałać więcej niż wprowadzaniem na siłę demokracji.

  4. Dokładnie………czasami możemy małymi krokami czynić wielkie rzeczy…..dziękujemy:)

Comments are closed.