Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły, rodziców, mieszkańców Pobierowa, turystów, spacerowiczów na obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w kościele w Pobierowie.

W programie:

 • MSZA ŚW
 • LEKCJA ŚPIEWU
 • MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU DOMOWYCH CIAST, ROGALI ŚWIĘTOMARCIŃSKICH, GROCHÓWKI i KOTYLIONÓW

Zebrany dochód pomoże w dofinansowaniu wycieczki dzieci kl. II i III KSP do Krakowa śladami Jana Pawła II. Grupa Rodzinna i uczniowie kl.II i III.

Do programu należy również RAJD ROWEROWY, który rozpocznie się o godz. 14:00 od kościoła w Pobierowie do Niechorza- należy zabrać ze sobą wygodny strój, rower i dobry humor.
Gwarantujemy, że ciasta i pozostałe smakołyki to wytwory Pobierowskiej Domowej Roboty ®

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy:
Ks. Stanisław Krzyżanowski, Pobierowo jest OK, Pobierowo Na Nowo Rodzice klas II i III

4 Komentarze

 1. W 1918 roku moi Świętej Pamięci dziadkowie mieli po kilka lat.
  Wszystkim zaangażowanym w organizację obchodach należą się wyrazy uznania! Młodszym internautom przypomnę zaś, iż w okresie PRL-u było to święto zakazane, a na „nielegalnych” rocznicach trafiały się ofiary śmiertelne.

 2. Opowiada pan bajki.W 1987 r w szkole podstawowej w Pobierowie odbył się uroczysta AKADEMIA z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada.W akademii wzięli udział obok uczniów ,rodziców,nauczycieli, ówczesne władze gminne i to te w gminie najważniejsze.Takie więc opowieści o zakazanych świętach niech pan sobie daruje.Tu w tej gminie ludzie mają dobrą pamięć i ofiar śmiertelnych z tego powodu u nas nie było.
  A. Kral były dyrektor szkoły w Pobierowie w latach 1987-1991

 3. Szanowny Panie Dyrektorze!
  Wszystkie cytaty za Wikipedią:
  „Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937[1], zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945[2], przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989[3].”
  „W okresie PRL obchody rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada organizowane były nielegalnie przez środowiska niepodległościowe w tym piłsudczykowskie. Organizatorzy i uczestnicy tych uroczystości często byli represjonowani przez ówczesne władze państwowe.”
  „11 listopada 1997 Sejm podjął uchwałę głoszącą m.in. Ta uroczysta rocznica skłania także do refleksji nad półwieczem, w którym wolnościowe i demokratyczne aspiracje Polaków były dławione przez hitlerowskich i sowieckich okupantów, a następnie – obcą naszej tradycji – podporządkowaną Związkowi Radzieckiemu komunistyczną władzę[27].”
  „Stanisław Królik (ur. 1943) – zmarł 16 listopada pobity przez ZOMO”
  „Stłumienie pokojowej demonstracji w Gdańsku 11 listopada 1982
  Wacław Kamiński (ur. 1950) – zmarł 28 listopada trafiony petardą”
  Jak mniemam Służba Bezpieczeństwa, tak gorliwa w skrytobójczym mordowaniu członków komitetu strajkowego Stoczni Szczecińskiej w 1970 roku (przeżyli tylko ci, którym udało się wyjechać na Zachód), czy syna i ciężarnej synowej sygnatariusza Porozumień Sierpniowych w 1980 roku, Mariana Jurczyka, na Wybrzeże Rewalskie się nie zapuszczała. Z późniejszym prezydentem Szczecina prowadziłem badania dotyczące wyprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom.
  Na końcu zamieszczam link z relacją ze zorganizowanego przeze mnie spotkania z matką Piotra Majchrzaka, zamordowanego przez ZOMO w stanie wojennym ucznia (sic!), tak, ucznia Technikum Ogrodniczego w Poznaniu. Jego brat Radosław, któremu SB groziła śmiercią, zaszczuty wyjechał do RFN. Po powrocie do kraju w tzw. Wolnej Polsce został prezesem klubu piłkarskiego Lech Poznań.
  Pozdrawiam w dniu Narodowego Święta Niepodległości!
  Sławomir Wieczorek – syn Ireny, z domu Giłudź, dyrektor Przedszkola Wiejskiego w Różankach.
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,73,88248667,88248667,Spotkanie_z_matka_zamordowanego_w_stanie_wojennym_.html#p88824802

 4. Nie ma sporu o fakty historyczne.One są takie jak cała nasza historia,wzniosła i tragiczna i tu nie mam zamiaru dyskutować.Mam jednak uwagę do przypisu , że Pańska Matka była Dyrektorem przedszkola wiejskiego.A co to ma za znaczenie?W naszej gminie WSZYSTKIE placówki oświatowe są wiejskie i przyznam się Panu,że nie miałem z tego powodu ani kompleksu niższości czy odwrotnie.Ot, taka jest rzeczywistość.Miasta najbliższe to Trzebiatów i Dziwnów.To tak na marginesie w wypadku rozwijania Pańskiej kampanii wyborczej.Pozdrawiam.

Comments are closed.