Miłośników pieśni żeglarskiej i poezji śpiewanej zapraszamy na niezwykłe wydarzenie kulturalne, które będzie miało miejsce na zabytkowym dworcu kolei wąskotorowej w Pogorzelicy. Koncert pod nazwą Szantowa Wąskotorówka odbędzie się w czwartek 13 sierpnia od godz. 19:00. Organizatorem jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. Dzięki hojności sponsorów wstęp na koncert jest bezpłatny!

W koncercie wystąpią Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – artyści dobrze znani miłośnikom ballady żeglarskiej i poezji śpiewanej. W dwugodzinnym recitalu zaprezentują własne kompozycje oraz popularne rosyjskie ballady z repertuaru W. Wysockiego, B. Okudżawy i Ż. Biczewskiej. Duet od lat specjalizuje się w poezji śpiewanej, wykonując przy akompaniamencie gitar utwory rosyjskich bardów w oryginale lub w polskich przekładach. Każdy ich koncert to wyjątkowe wydarzenie, gdyż potrafią szybko złapać dobry kontakt z publicznością. O popularności wykonawców świadczy fakt, że rocznie grają kilkadziesiąt koncertów, na które fani przybywają czasem z najdalszych zakątków Polski.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska mieli okazję już kilkakrotnie zaprezentować się przed publicznością w gminie Rewal, przy okazji Festiwalu Piosenki Morskiej „Złoty Sekstant”, który przed laty cyklicznie odbywał się w Pobierowie. Ich koncerty zawsze przyjmowane były entuzjastycznie i z pewnością pozostawiły u uczestników miłe wspomnienia znad morza.

Organizatorem koncertu w Pogorzelicy jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy z Radą Sołecką Pogorzelicy oraz CIPR Gminy Rewal. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny, a to za sprawą sponsorów: Sandry SPA ,Villi Toskana oraz Banku Spółdzielczego w Gryficach. Patronami medialnymi są: Kurier Szczeciński, portal Infoludek.pl oraz Radio Szczecin.

Już od godz. 15:00 przed koncertem zapraszamy do skorzystania z ogródka barowego Villi Toskana przy dworcu w Pogorzelicy. Będzie tam można zjeść pyszną, świeżą pizzę, wypić schłodzone piwo i dać się wprowadzić w odpowiedni nastrój przy dźwiękach poezji śpiewanej z play backu. Oczywiście recital Andrzeja i Dominiki w 100% na żywo! Po koncercie natomiast będzie możliwość nabycia płyt artystów z ich własnoręczną dedykacją – wspaniały prezent znad morza dla rodziny i znajomych.

UWAGA: na koncert w Pogorzelicy będzie można dojechać koleją wąskotorową. Specjalny pociąg pozarozkładowy podstawiony zostanie w Trzęsaczu o godz. 18:30. Skład specjalny będzie czekał w Pogorzelicy, by rozwieźć uczestników po zakończeniu imprezy. Bilety przejazdowe na koncert (przejazd tam i z powrotem) można nabyć u konduktora w promocyjnej cenie 10 zł .

ODJAZDY W KIERUNKU POGORZELICY:

  • Trzęsacz: 18:30
  • Rewal: 18:35
  • Śliwin: 18:40
  • Niechorze Latarnia: 18:50
  • Niechorze Gł.: 18:55
  • Pogorzelica przy OWS Sandra:18:58

KURS POWROTNY: po zakończeniu koncertu.

pasek-sponsorski