Niedawno pisaliśmy o ponownym przetargu na dzierżawę obiektów dworcowych, ale to nie jedyne przetargi, jakie w najbliższym czasie odbędą się w gminie. W sytuacji finansowej naszej gminy każdy grosz jest przydatny. Może zatem warto się zaznajomić z propozycjami?

Z tego co można wyczytać na BIP-ie 29 kwietnia, czyli tuż przed weekendem majowym, czekają nas dwa przetargi. Jeden dotyczy ogródka gastronomicznego na plaży w Trzęsaczu, którego lokalizację wyznaczono 100 metrów w stronę Rewala od zejścia przy ulicy Klifowej. Cena wywoławcza to 25 tys. zł a okres zawarcia umowy obejmuje cztery letnie sezony.
Zobacz szczegóły »

Również 29 kwietnia, godzinę później, czyli o 11:00, rozstrzygana będzie kwestia nowego dzierżawcy słynnego już kompleksu toalet przy dworcu autobusowym w Pobierowie. Tutaj cena wywoławcza to 7 tys. zł, zaś okres obowiązywania umowy to 3 lata. Swoją drogą można się zastanowić, kiedy doczekamy się czasów w Polsce, gdy publiczne toalety będą darmowe, jak to ma miejsce w wielu innych krajach oddalonych na zachód od Odry.
Zobacz szczegóły »

17 maja zostanie kolejny duży przetarg, ale jego przedmiotem będą tereny na plażach naszych miejscowości pod tzw. dmuchańce oraz inną infrastrukturę plażową. Ze szczegółami należy zapoznać się na BIP-ie. Lista jest długa, gdyż zawiera aż 55 pozycji – 10 w Pogorzelicy, 15 w Niechorzu, 5 w Rewalu, 6 w Trzęsaczu, 7 w Pustkowie i 12 w Pobierowie.
Zobacz szczegóły »

20 maja odbędzie się przetarg nieograniczony na tzw Małe Punkty Handlowe, bez możliwości ustawiania obiektów tymczasowych (rękodzieło, kukurydza, karykatury itp.). Tutaj zestawienie obejmuje 55 lokalizacji w Pobierowie, Niechorzu i Pogorzelicy (plus opcja dla zespołu muzycznego w Rewalu). Zwracają uwagę cztery ostatnie pozycje, gdzie przeznaczenie stanowiska określa się jako „wykonywanie zdjęć z postaciami z bajek” zaś lokalizacja została określona jako ruchoma. Najwyraźniej zostało to przygotowane pod konkretne, dość ciekawe zapotrzebowanie.
Zobacz szczegóły »

Na 10 czerwca zaplanowany jest duży przetarg, którego przedmiotem będzie siedem działek w gminie Rewal. Pięć z nich znajduje się w Niechorzu z czego cztery to sąsiadujące ze sobą bardzo atrakcyjne grunty przy ulicy Granicznej. Zgodnie z dokumentacją teren można przeznaczyć pod zabudowę apartamentową! Działka w Niechorzu przy ulicy Polnej oraz dwie działki w Pobierowie przy ulicy Brackiej, wszystkie z przeznaczeniem pod zabudowę pensjonatową lub gastronomiczną, nie są aż tak atrakcyjne, co nie znaczy, że nie znajdą swoich nowych właścicieli.
Zobacz szczegóły »

Już 17 czerwca odbędzie się  najważniejszy przetarg tego roku czyli sprzedaż działki w Pobierowie pod budowę hotelu z widokiem na morze (!) Cena wywoławcza przyprawia o zawrót głowy bo wynosi aż 16 milionów złotych. Ale działka jest wyjątkowa, 21 378 m2 nad samym morzem w centrum Pobierowa. Taka okazja już się nie powtórzy!
Zobacz szczegóły »

Więcej szczegółów wobec powyższych informacji można znaleźć oczywiście na rewalskim BIP-ie, zaś pytania i uwagi należy kierować na podane w dokumentacji numery telefonów.