Uzależniam od sportu, rozprowadzam zdrowie, rozwój siebie wśród młodych i dorosłych. Może o tym nie wiesz, ale ktoś w Twoim domu, znajomy lub sąsiad „ćpa” ten sport i to w coraz większych dawkach. Daję mi to przyjemność a przede wszystkim ogromną satysfakcję.

Nak Muay Rewal

Oficjalne otwarcie naszego klubu miało miejsce 9 października na hali sportowej w Rewalu. Przybyło sporo zaproszonych gości, m.in. trener klubu szczecińskiego Marcin Parcheta, szkoleniowcy, z którymi miałem przyjemność współpracować podczas mojej dotychczasowej kariery, znajomi, koledzy, którzy wspólnie ze mną trenowali, rodzina i zwykli ciekawscy 😉 Klub z miesiąca na miesiąc rozwija się prężnie co skutkuje frekwencją na treningach. Trenują niemal wszyscy: mali i duzi, syn z ojcem, syn z matką, bracia, młodzież, kobiety, mężczyźni. Nasz najmłodszy klubowicz ma 8 lat a najstarszy 45. Wszystkich łączy to samo – PASJA. Nasz klub tworzą klubowicze. Dzięki ich zaangażowaniu i postawie atmosfera na treningach jest przyjazna, czym zyskujemy sobie sympatie kolejnych rodziców, znajomych, mieszkańców. Nasze klubowe hasło brzmi: „trenuj ciało i charakter”.

Nasze zajęcia są BEZPIECZNE dla WSZYSTKICH. Nie ma mordobicia i nie przychodzą „psychopaci” chcący wyżywać się na słabszych. Trenujemy dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki w hali w Rewalu – od 18.00 trenują dzieci od I do VI klasy szkoły podstawowej, od 19.00 młodzież i dorośli.

Od marca na prośbę kobiet utworzymy sekcje typowo żeńską – będą to zajęcia Muay Thai z elementami samoobrony oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. W przyszłości chcemy organizować obozy sportowe letnie oraz zimowe dla klubowiczów.

Ja, jako diler…

Ukończyłem studia na kierunku wychowanie fizyczne z dodatkową specjalnością – instruktora gimnastyki korekcyjnej. Przez lata mojej edukacji zdobyłem wiele uprawnień, które przydatne są w prowadzeniu własnego klubu sztuk walki :

  • kurs instruktora Muay Thai
  • kurs trenera personalnego
  • kurs operatora AED
  • kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy
  • kurs animatora czasu wolnego
  • kurs wychowawcy kolonijnego .

Biorę udział w szkoleniach, seminariach z najlepszymi zawodnikami. Ciągle się uczę, zdobywam nowe doświadczenia, ponieważ dobry trener rozwija się przez całe swoje życie.

Jak się uzależniłem…

Muay Thai zacząłem trenować w 2010 roku w Szczecinie w klubie Nak Muay Szczecin pod okiem najlepszego polskiego zawodnika – Marcina Parchety. Przez 4 lata zdobywałem umiejętności, doświadczenie oraz uczyłem się samodyscypliny i zaangażowania w treningi. W 2013 roku ukończyłem kurs instruktora Muay Thai i stałem się pełnoprawnym trenerem z uprawnieniami międzynarodowymi IFMA (International Federation of MuayThai Amateur ). Dwukrotnie uczestniczyłem w szkoleniach i treningach w ojczyźnie boksu tajskiego – w Tajlandii, gdzie mogłem uczyć się od najlepszych na świecie, a także poznać całą otoczkę boksu tajskiego – od treningów po walki zawodowe. Wyjeżdżam zawsze na miesiąc. W ciągu tych 4 lat stoczyłem 10 walk, z czego 7 wygrałem. Wszystko to poskutkowało tym, iż w październiku 2014 roku, po ukończeniu szkoły postanowiłem otworzyć klub boksu tajskiego w Rewalu.

Co zażywamy…

Boks tajski to najbardziej rozpowszechniona i wypromowana w świecie uderzana sztuka walki wręcz pochodząca rejonu południowo-wschodniej Azji, która szczególnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zyskała ogromną popularność, a wśród wielu opinię najpełniejszej formy walki w stójce. W Muay Thai zawodnicy używają pięści, łokci, kolan, goleni i stóp (tak zwana „nauka ośmiu kończyn”). Walczy się w niej zarówno w dystansie, jak i w klinczu. Stosowane są obalenia i podcięcia lecz gdy zawodnik znajduję się na ziemi, walka jest przerywana i wznawiana w stójce.

Przyjmuje się, że Muay Thai wywodzi się z Tajlandii, jednakże brak jest historycznych źródeł potwierdzających jednoznacznie i ostatecznie to założenie. Pomimo tego, iż większość krajów z tamtego regionu przypisuje sobie wynalezienie tej sztuki walki, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie w Tajlandii rozwinął on się najbardziej stając się bez mała sportem narodowym.

W Tajlandii Muay Thai ma głęboki aspekt religijny. Wojownicy przed walką odprawiają rytualny taniec „wai kru”, który jest nie tylko formą rozgrzewki, lecz między innymi służy, jako modlitwa I złożenie hołdu swojej szkole walki. W tle cały czas przygrywa specyficzna muzyka, której rytm ma dyktować tempo pojedynku. Wojownicy Muay Thai, zazwyczaj wchodzą do ringu ubrani w rytualną opaskę na głowę „mong kon” oraz przepaski wokół bicepsów „prajat”. Choć dziś owe przepaski są jedynie częścią tradycji, kiedyś w trakcie bitew, nasączano je substancjami pobudzającymi.

W Polsce boks tajski uprawia się od początku lat 90. XX wieku. Obecnie mamy dwie konkurujące organizacje zajmujące się tym sportem. Polskie Zrzeszenie Muay Thai (PZMT) – przedstawiciela amatorskiej federacji IFMA i zawodowej WMC oraz Polską Komisję Muay Thai działającą pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu – przedstawiciela amatorskiej organizacji WMF i profesjonalnych WPMF i WMA.

Przyjdź po darmową dawkę, ale ostrzegam – szybko się uzależnisz !!!

nak_muay_rewal_2

1 komentarz

Comments are closed.