Gmina

Nowego wójta poznamy w listopadzie

Znamy już piętnastkę, która tworzyć będzie nową radę gminy. Wybory na wójta nie zostały rozstrzygnięte, więc 4 listopada ponownie pójdziemy do urn wyborczych.

Brudnej kampanii mówimy stanowcze NIE

Piątkowy poranek w gminie Rewal stanął pod znakiem brudnej kampanii wyborczej. Redakcja Widoków jest zdecydowanie przeciwna tego typu działaniom, dlatego publikujemy poniżej oświadczenia osób pokrzywdzonych.

Trzeci sondaż – czy ostatni?

Od poniedziałkowego poranka można już głosować w trzeciej odsłonie naszego sondażu. Patrząc na statystyki widać, że nie trzeba nikogo zachęcać do udziału.

Nowy sondaż przyniósł zmianę lidera

Przedwyborcze emocje rosną, przynajmniej na naszym portalu. W tym tygodniu w sondażu przedwyborczym wzięło udział ponad 60 osób więcej, niż to miało miejsce poprzednio. Inny jest też lider zestawienia.

Najlepsi samorządowcy, a wśród nich Barbara Kral

Redakcja Głosu Szczecińskiego zorganizowała i przeprowadziła plebiscyt na najlepszych i najgorszych samorządowców w województwie zachodniopomorskim. Wśród najwyżej ocenionych głosami internautów, a tym samym nagrodzonych, znalazła się Barbara Kral, od czterech lat sprawująca społeczny mandat w Radzie Gminy Rewal.

Dwunastu do powiatu

21 października wybierać będziemy przedstawicieli do Rady Powiatu Gryfickiego. O mandat stara się w tym roku 12 kandydatów zamieszkałych na terenie Gminy Rewal. Niestety żaden z nich nie dostał „jedynki” na swojej liście.

Pierwszy sondaż – K.T. Oświęcimski na czele

Zakończyliśmy pierwszy w historii gminy Rewal sondaż przedwyborczy. Pierwszy, gdyż kolejny już w następnym tygodniu. Mamy nadzieję, że z równie wysokim udziałem z Państwa strony.

Podsumowanie kadencji – frekwencja radnych

Zbliżające się wybory samorządowe do najlepszy moment do podsumowania kończącej się kadencji Rady Gminy Rewal. Przyjrzyjmy się obecnościom naszych radnych na posiedzeniach sesji i komisji rady.

Wyścig rozpoczęty!

26 września minął termin rejestracji kandydatów na najwyższy urząd w Gminie Rewal. Do wyścigu stanęły cztery osoby, oto one:

Prawie pół setki kandydatów na radnych

Znamy już wszystkie nazwiska kandydatów na radnych gminy Rewal. No, prawie wszystkie, bowiem w okręgu wyborczym nr 15, obejmującym Pogorzelicę, zgłoszono tylko jedną listę...