Strona główna Mieszkańcy

Mieszkańcy

Dzieje się… na finiszu

Przed nami jeden z ostatnich tygodni wakacji, później nadejdzie długa i spokojna jesień. Póki co koniecznie trzeba skorzystać z nadchodzących atrakcji, a wybór będzie duży.

Niebezpieczne… chusteczki

Jest to największy problem tego lata. Choć na pierwszy rzut oka wygląda bardzo niewinnie, kłopotów przysparza zaskakująco dużo.

Dzieje się na półmetku

Wakacje już na półmetku, pogoda nas rozpieszcza, sinice nas ominęły, chodnikach i deptakach dzikie tłumy – czego chcieć więcej? Jeśli plażing, smażing, parawaning, grilling i kebabing już Wam się znudził...

Zakaz sprzedaży alkoholu także w naszej gminie

Coraz więcej samorządów decyduje się na wprowadzenie nocnego zakazu handlu alkoholem. Do Katowic, Poznania czy Sopotu od 10 sierpnia dołączy gmina Rewal.

Dzieje się … część III

W tym tygodniu mamy lekki poślizg więc będzie krótko i na temat, jedziemy !

Zabójcze ostrogi

Niestety obecny rok obfituje w przypadki bezmyślnego wchodzenia na drewniane ostrogi zwane popularnie przez turystów falochronami. Wchodzenie na te konstrukcje jest zabójczo ryzykowne.

Znowu (źle) o Rewalu

W piątek trzynastego w polskich mediach pojawiła się wiadomość iż funkcjonariusze CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa. Niestety sprawa związana jest bezpośrednio z naszą gminą, a konkretnie z Rewalem.

Dzieje się… cz.II

Ten tydzień rozpoczynamy tam gdzie latem należy czyli na plaży ! Już dziś zapraszamy na Plażowe Mistrzostwa Budowniczych – konkurs w którym turyści z kolejnych kurortów  budują najwyższą górę.

Święta Majowe w Szkole w Niechorzu

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niechorzu, święta majowe obchodzili już w piątek 27 kwietnia 2018 roku. Odświętnie ubrani w biało – czerwonych kotylionach

Nadmorska Kolej Wąskotorowa powraca na tory

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 28 kwietnia rozpoczyna się nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od majówki popularna ciuchcia będzie kursować na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą