Opinie

Zabójcze ostrogi

Niestety obecny rok obfituje w przypadki bezmyślnego wchodzenia na drewniane ostrogi zwane popularnie przez turystów falochronami. Wchodzenie na te konstrukcje jest zabójczo ryzykowne.

Dziurawa pułapka na turystów

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że deski na tarasie widokowym w Rewalu są zimą niezwykle śliskie. Na lato taras przygotował dla naszych turystów nową pułapkę.

Rok 2017 – prawdziwy rollercoaster

Rok temu sądziliśmy, że czeka nas spokojny rok. Tymczasem życie napisało scenariusz typowy raczej dla filmów Alfreda Hitchcocka – najpierw wielkie boom, a potem rollercoaster pełen wzlotów i upadków. Postanowiliśmy zatem ten ekscytujący rok podsumować w kilku, no może kilkunastu zdaniach.

Kto nowym wójtem?

Za niewiele ponad 12 miesięcy w gminie Rewal, i nie tylko, odbędą się wybory samorządowe. Obecnie jest chyba najlepszy moment, aby zastanowić się, kto mógłby objąć schedę po obecnym wójcie ...

Jechaliśmy ciuchcią za 1,7 miliona

Bieszczadzka Kolejka Leśna to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w południowo-wschodniej części Polski. Z naszą ciuchcią łączy ją wiele podobieństw (choć są też różnice), dlatego pozwoliliśmy sobie sprawdzić na własnej skórze, na ile atrakcyjna i konkurencyjna jest ta oferta.

Zakorkowani – przemyślenia wnerwionego kierowcy

Wczoraj rozpoczął się remont drogi z Karnic do Rewala... Jedyna przejezdna droga prowadzi przez Lędzin. Nigdy nie przypuszczałem, że przyjdą czasy, że to właśnie Lędzin będzie punktem łączącym nas z cywilizacją zachodu, a jednak...

Konkurencja nie śpi więc jak się promować?

Sezon zbliża się wielkimi krokami więc temat rezerwacji staje się najbardziej gorący. Pewnie niektórzy z Państwa mają już pełne obłożenie, a inni z niecierpliwością wyczekują każdego telefonu. Czy zastanawialiście się kiedyś jak zwiększyć ilość rezerwacji oraz sprzedaż swoich usług na rynku turystycznym w dobie coraz większej konkurencji?

List Otwarty Do Mieszkańców Gminy Rewal

Zwracam się dziś do Państwa w tych kilku słowach pragnąc wyrazić moje rozgoryczenie, a także niezrozumienie intencji, jakie miały przyświecać projektodawcom zmian tzw. uchwały śmieciowej, do jakich doszło w styczniu tego roku.

Pobierowo centrum gminy? Część II

Dwa dni temu zamieściliśmy tekst pt "Pobierowo centrum gminy?", który był zapisem naszej dyskusji na temat potencjalnych szans i problemów jakie niosą za sobą dwie ogromne inwestycje, planowane w Pobierowie...

Pobierowo centrum gminy?

Dwa udane przetargi i zapowiedzi budowy luksusowych hoteli wywołały falę dyskusji. Faktycznie jest to sytuacja bez precedensu, która budzi ogromne nadzieje ale również i obawy. My również odbyliśmy dyskusję na temat przyszłości gminy Rewal w świetle ...