Strona główna Wiadomości Trzęsacz

Wiadomości Trzęsacz

Majówka 2016

Gminny Plan zajęć na Majówkę 2016 - Imprezy, Festiwale i Festyny w każdej miejscowości! Każdy znajdzie coś dla siebie. Obecność obowiązkowa :)

Trzęsacz najlepszą atrakcją turystyczną w Polsce?

Jeszcze nie :) ale mamy szansę aby tak się stało. Zachęcamy do głosowania na atrakcje w Trzęsaczu które zostały nominowane przez Narodowy Portal Turystyczny.

Wypadek w Trzęsaczu. Na szczęście bez ofiar.

W sobotę przed godziną pierwszą po południu doszło w Trzęsaczu do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. W autobus rejsowy firmy PKS Gryfice uderzył Opel Vivaro...

Festiwal gitarowy osiągnął pełnoletniość

Może i bez fanfar, ale z tortem i fantastyczną obsadą swoje osiemnaste urodziny obchodził Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu. Cezary Strokosz, dyrektor festiwalu, miał łzy w oczach...

Wąskotorowy Dzień Dziecka w Trzęsaczu

W piątek, 29 maja 2015 r. na obiekcie Orlik w Trzęsaczu odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowany już po raz drugi przez Nadmorską Kolej Wąskotorową Sp. z o.o.

Festiwal Gitarowy zaprasza na „osiemnastkę”

Tradycyjnie w Boże Ciało rozpocznie się w Trzęsaczu Międzynarodowy Festiwal Gitarowy, który w tym roku świętować będzie swoje 18. urodziny. Przeglądając program imprezy można się spodziewać wielu niezapomnianych wrażeń.

Trzęsacz – ulubione miejsce paralotniarzy

Mam na imię Michał, mam 26 lat i jestem paralotniarzem. Moja przygoda z lataniem zaczęła się około 7 lat temu, podczas wakacji w Trzęsaczu. Wtedy leżąc na plaży widziałem jak inni „fruwają” i chciałem...

Urocza Majówka w najmniejszym sołectwie

Jak co roku festyn majowy przygotowała Rada Sołecka z Sołtysem Krzysztofem Wolenderem na czele. W rodzinnej atmosferze można było skosztować chleba własnego wypieku ze swojskim smalcem, przepysznych domowych ciast...

Trzęsacz pokazał, że sołtysa można wybrać w godzinę

Wręcz wzorcowo przebiegło wyborcze zebranie wiejskie w Trzęsaczu. W przestronnej świetlicy ośrodka obok neogotyckiego kościoła mieszkańcy w niewiele ponad godzinę wybrali sołtysa i członków rady sołeckiej.

Turystyczny strzał w dziesiątkę?

Dziś w Trzęsaczu odbyło się spotkanie inicjujące powstanie bardzo ciekawej inicjatywy. Kilka podmiotów oferujących na terenie gminy Rewal ogólnodostępne atrakcje dla turystów chce zjednoczyć siły w staraniach o klienta.