2015 już za nami, więc nadszedł czas na podsumowanie. Oto lista najbardziej poczytnych artykułów (według naszych statystyk), jakie mieliśmy przyjemność opublikować na łamach Widoków.

Miejsce 13
Rewalskie Wieloryby zajęte przez komornika

To oczywiście dowcip primaaprilisowy, ale biorąc pod uwagę stan finansów Gminy okazał się zbyt realistyczny. Odebraliśmy sporo telefonów z pytaniem: Czy to prawda? Jak widać rzeczywistość może być bardziej groteskowa niż komedia.
Zobacz artykuł…

Miejsce 12
Parkobiznes – Bezprawne opłaty parkingowe w Gminie Rewal

Materia dość skomplikowana i chyba dlatego nikt się nie zorientował, że Gmina przez kilka lat pobierała opłaty parkingowe niezgodnie z prawem. Najwyraźniej nasza interwencja odniosła skutek, bo ponoć trwają prace nad nową uchwałą dotyczącą opłat za parkowanie w Gminie Rewal.
Zobacz artykuł…

Miejsce 11
Nowe Inwestycje

Jeden z pierwszych „trudnych” tematów, jakie podjęliśmy na naszym portalu. Widać tutaj jak na dłoni, jaka jest przyczyna zapaści finansowej Gminy Rewal. Nie było nią „przeinwestowanie”, ale brak umiejętności planowania, poczucia realizmu i totalna bezmyślność w wydawaniu publicznych pieniędzy.
Zobacz artykuł…

Miejsce 10
Agnieszka Tasarz pozostaje radną

Artykuł poświęcony relacji z sesji Rady Gminy, ale to temat wygaśnięcia mandatu Pani A. Tasarz był jednym z najczęściej dyskutowanych. Pisały o tym również gazety regionalne. Sprawa ciągle jest w toku i pewnie jeszcze do niej nie raz wrócimy.
Zobacz artykuł…

Miejsce 9
Orzeczono karę finansową dla Wójta Gminy Rewal

Regionalna Komisja Orzekająca skazała R. Skraburskiego na karę pieniężną w wysokości 5500 złotych. Uznano go winnym nieprawidłowości w zakresie gospodarki finansowej i księgowości Gminy Rewal.
Zobacz artykuł…

Miejsce 8
Komisja Finansowa w natarciu!

Artykuł opublikowany niedawno ale okazał się bardzo poczytny, może dlatego, że wszyscy byliśmy ciekawi, jak radni ustosunkują się do problemów, jakie spadły na gminę na początku grudnia, czyli odrzucenia planu naprawczego i wstrzymania finansowania na remont ul. Parkowej.
Zobacz artykuł…

Miejsce 7
Prywata w Radzie Gminy

Gdybyśmy organizowali ranking na najczęściej komentowaną sprawę to właśnie kwestia rybackich dzierżaw byłaby na szczycie. Wszystko zaczęło się od tego tekstu.
Zobacz artykuł…

Miejsce 6
Nowe opłaty za wędkowanie

Miejsce jakie zajął ten tekst w naszym rankingu jest dla nas samych zaskoczeniem, ale jak widać czytelnicy domagają się nie tylko historii o długach. Weźmiemy to pod uwagę w bieżącym roku ;).
Zobacz artykuł…

Miejsce 5
Zebranie wiejskie w Rewalu

Relacja z nadzwyczajnego zebrania wiejskiego jakie odbyło się w lutym stała się okazją nie tylko do zapoznania się z aktualnymi problemami miejscowości, ale również do ostrej wymiany poglądów w komentarzach pod tekstem.
Zobacz artykuł…

Miejsce 4
Nowy Sołtys i niepotrzebna dogrywka w Rewalu

Wybory sołtysów i rad sołeckich to temat, jaki zajmował nas wczesną wiosną. Frekwencja towarzysząca tym wydarzeniom napawa optymizmem. Czyżbyśmy stali się świadkami odrodzenia społeczeństwa obywatelskiego?
Zobacz artykuł…

Miejsce 3
CIPR nadzoruje oświatę

Kolejna niespodzianka w naszym rankingu. Bardzo poczytny tekst, prawdopodobnie z uwagi na dwie kwestie jakie poruszał: zwolnienie Pani M. Rogowskiej i wyraźne uprzywilejowanie CIPRu w strukturze organizacyjnej Urzędu Gminy Rewal.
Zobacz artykuł…

Miejsce 2
Mistrzostwa Skarbówek rozpoczęte!

Przez większość roku wydawało się nam, że to właśnie ten artykuł zwycięży w naszym rankingu. Ilość odwiedzin, jakie zanotowaliśmy, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Krótki filmik, który wrzuciliśmy na youtube, został odtworzony ponad 11 000 razy w ciągu 48h!
Zobacz artykuł…

Zanim przejdziemy do miejsca pierwszego, prezentujemy kilka nagród pocieszenia, czyli tekstów, jakie wypadły poza szczęśliwą trzynastkę, ale były dla nas i czytelników niezwykle ważne:

Miejsce 1
Nie będzie pieniędzy na remont Parkowej!

Ten temat przyćmił wszystkie inne, jakie poruszaliśmy w ubiegłym roku. Remont się zakończył, ale jak zakończy się rozliczenie inwestycji, to będzie temat na rok 2016
Zobacz artykuł…

Mamy nadzieję, że spodobał się Państwu nasz ranking. Jeżeli jakiś temat był dla Was ważny a nie został uwzględniony w powyższym zestawieniu – wspomnijcie go w komentarzach.
Pozdrawiamy