Decyzją Sądu Okręgowego w Szczecinie czeka nas powtórka wyborów do Rady Gminy Rewal w okręgu nr 1. W poniedziałek sąd uznał za zasadny protest złożony przez Marcina Smoczyka. W związku z tym, po uprawomocnieniu się decyzji sądu, utraci ważność mandat uzyskany przez Rafała Mielcarka.

Przypomnijmy, że w okręgu nr 1 o zwycięstwie decydowało losowanie. Obaj wspomniani kandydaci otrzymali po 28 głosów. Jak poinformował sędzia Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, uznano, że błąd komisji polegający na wydaniu jednemu z głosujących dwóch kart mógł mieć wpływ na wynik wyborów, a tym samym konieczne jest powtórzenie wyborów.

Kiedy dojdzie do powtórki? Na razie jeszcze nie wiadomo. Po uprawomocnieniu się wyroku sądu PKW zadecyduje o terminie.

1 komentarz

  1. Smoczyk…. Bo chce być radnym. Tak bardzo chce. Tylko po co ? Bo wójtowi brakuje jego „ludzików”, którzy zawsze ochoczo popierali jego wole… Na ratunek starej gwardii ? Ciekawe czemu tak bardzo chce być radnym…. Wszyscy wiemy jak super rozwijało się Pobierowo i ile pieniędzy wkładało do gminnej kasy za kadencji prawdopodobnie najgorszej i najbardziej beztroskiej oraz nieodpowiedzialnej i krótkowzrocznej rady w historii Gminy Rewal. Pan Marcin jest gotów narazić i tak już praktycznie nie istniejący budżet gminy na kolejne koszty żeby tylko dostać się do rady. Wspaniały, honorowy, walczący o rozwój i interes (prywatny?) miejscowości pobierowianin…