Wręcz wzorcowo przebiegło wyborcze zebranie wiejskie w Trzęsaczu. W przestronnej świetlicy ośrodka obok neogotyckiego kościoła mieszkańcy w niewiele ponad godzinę wybrali sołtysa i członków rady sołeckiej.
Po wydarzeniach z Niechorza w dość nerwowej atmosferze oczekiwano, co się zdarzy w Trzęsaczu. Tymczasem w tej miejscowości wszystko szło zgodnie z planem. Krótko po godz. 19:00 radny Mateusz Matecki rozpoczął zebranie stwierdzając quorum na sali. Do ważności wyborów potrzebne było 12 osób, a pojawiło się aż 31.

Mieszkańcy zgłosili tylko jednego kandydata na sołtysa – Krzysztofa Wolendera. Jak wyjaśniła jedna z pań, „nikt nie ma takiego sołtysa, jak my!” Trudno się zatem dziwić, że chwil kilka później pana Krzysztofa wybrano na sołtysa już po raz trzeci.

Wyniki głosowania na sołtysa Trzęsacza:

Krzysztof Wolender – 29 głosów.
Do rady sołeckiej kandydowało w Trzęsaczu sześć osób, w tym aż 4 kobiety. To na tę chwilę pierwszy taki przypadek w naszej gminie podczas tegorocznego maratonu wyborczych zebrań wiejskich. Oby nie ostatni. Najwięcej głosów poparcia otrzymała Izabela Mróz. Oprócz niej członkami rady sołeckiej, która przez najbliższe 4 lata wspierać będzie sołtysa, zostali Elżbieta Semetkowska i Grzegorz Banaś.

Wyniki głosowania na członków rady sołeckiej Trzęsacza:

Marian Gawęcki – 9 głosów,
Grzegorz Banaś – 17 głosów,
Elżbieta Semetkowska – 14 głosów,
Izabela Mróz – 23 głosy,
Ewelina Borowa – 9 głosów,
Bożena Wójtowicz – 12 głosów.
Czas liczenia głosów wypełniła mieszkańcom przerwa na kawę i ciasto oraz informację wójta Skraburskiego o bieżących działaniach. Informacja przeistoczyła się w dyskusję na temat usuwania azbestu i dofinansowaniach na położenie nowego dachu. Obecne dofinansowania realizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmują tylko refundację kosztów za usunięcie szkodliwych materiałów, ale co zrobić, gdy właścicielowi brakuje na położenie nowego zadaszenia. Jan Trafny w imieniu Konstantego Tomasz Oświęcimskiego obiecał złożenie interpelacji poselskiej w tej sprawie.

1 komentarz

  1. Nic dziwnego że wzorowo przebiegały wybory. 31 osób a 169 to jest chyba znaczna różnica Panie redaktorze????