W sobotni wieczór w TVP w szczecińskiej Kronice pojawił się materiał pt. „Zadłużony Rewal wciąż bez pożyczki” autorstwa Bartosza Łyżwińskiego, gdzie podjęto po raz kolejny sprawę sytuacji finansowej gminy Rewal. Najciekawszym elementem była informacja udzielona reporterowi przez Ministerstwo Finansów.

Z cytowanej w materiale odpowiedzi ministerstwa wynika, że wniosek gminy Rewal o pożyczkę wysokości 53 milionów złożony został 1 września 2014 roku. Nie został rozpatrzony, gdyż był niekompletny. Dwukrotnie we wrześniu ministerstwo wzywało o uzupełnienie danych, jednak nie nastąpiło to do dnia dzisiejszego. Nasz Wójt tłumaczy to „czasem wyborów” i „czasem świętowania”.

W materiale redaktora Łyżwińskiego pojawia się też wypowiedź Jolanty Włodarek prowadzącej sprawę gminy Rewal w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która stwierdza, że „Wójt Gminy ukrywa stan zadłużenia…”.

Cały materiał dostępny tutaj (http://szczecin.tvp.pl/18387129/zadluzona-gmina-wciaz-bez-pozyczki).

Całe wydanie Kroniki z tego dnia dostępne tutaj (http://szczecin.tvp.pl/18389959/1830-100115).

tvp

1 komentarz

  1. „W Szkole Podstawowej w Rewalu przeprowadzona została lekcja na temat ,,Dlaczego warto oszczędzać?”. Przedstawiciel banku opowiedział dzieciom dlaczego warto zbierać pieniążki i jak je pomnażać. W przyjazny sposób przedstawił zasady funkcjonowania konta oszczędnościowego SKO w banku”
    Mam nadzieję, że zarządzający gminą też brali udział w szkoleniu i przeprowadzili nabór na stanowisko Skarbnika?

  2. Redaktor TVP Szczecin otrzymał z Ministerstwa Finansów odpowiedź, z której jasno wynika, że do Urzędu Gminy Rewal trafiły dwa pisma.Jedno z dnia 12.09.2014 i drugie z 25.09.2014.
    Natomiast w odpowiedzi na interpelację radnego (patrz bip rewal protokół z III sesji) o stanie informacji faktycznego procesu ubiegania się przez Gminę Rewal o pożyczkę z Budżetu państwa Wójt pisze tylko o piśmie z 12.09.2014.To jak to jest: było jedno czy dwa pisma?Może to drugie pismo mówi o czymś niepopularnym?Nie wiem.
    Zwracam się do radnych aby oba te pisma zostały upublicznione.