Efektywna współpraca Szkoły Podstawowej w Rewalu z bankiem PKO BP w Gryficach.

Szkoła Podstawowa w Rewalu współpracuje z PKO BP od 2012 roku. SKO jest jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie projektów dedykowanym dzieciom. Dzięki SKO najmłodsi uczą się zasad oszczędzania w praktyce i w teorii. W ramach SKO podejmowane przez uczniów w szkole inicjatywy, które uczą nie tylko przedsiębiorczości ale tez pracy w grupie oraz jak pomagać innym. W szkole uczniowie uczestniczą w zbiórkach nakrętek, baterii, kasztanów. Podejmują działania charytatywne na rzecz ludzi i zwierząt. Biorą udział w edukacji o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i ze szkoły. Organizowane są lekcje dla uczniów oraz konkursy plastyczne o tematyce oszczędzania.

Dzięki wycieczce do banku PKO BP w Gryficach uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób obsługiwane są ich konta SKO .Poznali urządzenia, które pomagają w pracy bankowca. Zobaczyli też skarbiec. To wszystko jest możliwe dzięki kreatywnej współpracy przedstawiciela banku pana Łukasza Haponiuka ze szkołą. Skoła każdego roku bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie dla SKO opisując swoje działania na platformie Szkolne blogi-

Lokatki Rewal. W ostatnich latach szkoła była dwukrotnie laureatem III stopnia za co otrzymała nagrodę pieniężną na działalność SKO w szkole .

Wszystkie sukcesy szkoły nie były by możliwe dzięki zaangażowaniu szkolnego opiekuna SKO pani Tatiany Sztukin.