Niecodzienny prezent na Gwiazdkę dostali od swojego szefa pracownicy naszego magistratu. Wójt Gminy Rewal swym zarządzeniem ustanowił wigilijną środę dniem wolnym od pracy. Kalendarz sprawił, że tegoroczne Boże Narodzenie trwać będzie 4 dni – po świątecznym czwartku i piątku nachodzi wolna sobota i niedziela. Myli się jednak ten, kto sądzi, że w związku z tym nasi urzędnicy będą mieli o jeden dzień dłuższy długi weekend. Przeciwnie – jako dzień do odpracowania wybrano sobotę tuż po świętach. Nagle z pięciu dni zrobiły się tylko trzy. „I plusz weekend strzelił” chciałoby się powiedzieć, parafrazując popularną ostatnio reklamę.

O ile fakt ustanowienia dniem wolnym 24 grudnia jest jak najbardziej zrozumiały (w wigilię tłumów w urzędzie nigdy nie było), o tyle trudno doszukać się istoty wyznaczenia dnia do odpracowania na 27 grudnia. Najbardziej oczywistym terminem wydała się sobota przed świętami – 20 grudnia. Zdaniem dobrze poinformowanych pojawiła się nawet taka informacja na rewalskim „bipie”. Jeśli tak było, to i tak urząd był tego dnia zamknięty na cztery spusty, a skan zarządzenia jednoznacznie wspomina o 27 grudnia. Inną opcją było wyznaczenie dnia do odpracowania na rok przyszły (pozwalają na to przepisy), ale najwyraźniej nie była nawet brana pod uwagę.

Ostatni długi weekend w tym roku to doskonała okazja, by odpocząć w gronie najbliższych. Zważywszy na ogrom pracy związanej z wyborami a wcześniej z przygotowaniami budżetowymi taki odpoczynek bardzo by się przydał wszystkim pracującym w urzędzie. Szczerze współczujemy i zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, by w sobotę przyszli na chwilę do urzędu choćby tylko po to, by złożyć życzenia i dodać otuchy. My będziemy!