Na tę decyzję kilku kandydatów na radnego czekało z niecierpliwością już od kilku tygodni. No i się doczekali. Powtórka wyborów w Pobierowie odbędzie się tydzień po wyborach prezydenckich.

Zgodnie z obwieszczeniem wojewody zachodniopomorskiego Marka Tałasiewicza powtórzone wybory w okręgu nr 1 w Pobierowie odbędą się 17 maja w godz. 7:00–21:00. Powtórka będzie się odbywała „poczynając od głosowania”, co oznacza, że o mandat mogą starać się kandydaci, którzy znaleźli się na listach w listopadzie. Kalendarz wyborczy przewiduje także czas na kolejną kampanię wyborczą, która powinna się zakończyć w piątek 15 maja o północy.

Zarządzenie wojewody reguluje też sprawę mandatu radnego Rafała Mielcarka. Wygaśnięcie następuję „z dniem podania do publicznej wiadomości”. Do czasu zaprzysiężenia osoby, która wygra powtórne wybory, Rada Gminy Rewal działać będzie w okrojonym, 14-osobowym składzie.

Zachęcamy kandydatów do umieszczania na portalu Widoki.info swoich opinii w ramach dozwolonych zasadami kampanii wyborczej i naszego regulaminu. Gra o mandat rozpoczyna się na nowo.

1 komentarz