Choć początek zebrania był tak burzliwy, że wydawało się, iż nie wszyscy przybyli zdołają opuścić salę w Śliwinie o własnych siłach, to jednak prowadzącemu spotkanie radnemu Ryszardowi Gutowskiemu udało się opanować sytuację i poprowadzić bez ekscesów wszystko do końca. Końca szczęśliwego dla Jarosława Zelwaka.

W świetlicy przy Alei Lipowej w Śliwinie zebrało się w piątek aż 90 osób, co stanowi 44% wszystkich uprawnionych do głosowania w tej miejscowości. Wysoka frekwencja przełożyła się na sporą ilość kandydatów zarówno na sołtysa, jak i na członków rady sołeckiej. Jedynym zmartwieniem organizatorów było pytanie, czy wszyscy przybyli się zmieszczą w sali. Jakoś udało się tak poustawiać krzesła, że dla większości starczyło miejsc. A kto miejsca nie miał, mógł zasiąść na pufach obok parawanów wyborczych. Gospodarze, a w zasadzie gospodynie, zadbały też o podniebienia zgromadzonych zapewniając świeżo pieczone ciasto oraz kawę i herbatę.

Całe zebranie trwało 2 godziny, ale zaczęło się bardzo nietypowo. Zebrani mieszkańcy wręczyli kwiaty i odśpiewali „100 lat” wójtowi Robertowi Skaburskiemu z okazji imienin przypdajacych właśnie na 17 kwietnia. „W tej miejscowości zawsze jest inaczej i zaczęło się też inaczej” – skwitował całą sytuację solenizant.

Później wszystko szło według scenariusza. O stanowisko sołtysa Śliwina rywalizowały 3 osoby. Obok urzędującej głowy sołectwa kandydowały dwie panie: Marzena Dewor i Małgorzata Sypucińska. Z tej rywalizacji obronną ręką wyszedł wspomniany wcześniej Jarosław Zelwak, który będzie sołtysem już trzecią kadencję.

Wyniki głosowania na sołtysa Śliwina:

Małgorzata Sypucińska – 22 głosy,
Marzena Dewor – 1 głos,
Jarosław Zelwak – 66 głosów.

Liczne było grono kandydatów na członków rady sołeckiej. O 4 miejsca rywalizowało 8 osób, czyli statystycznie sprawę ujmując było dwóch kandydatów na jedno miejsce. Najwięcej głosów uzbierał Antoni Cichorek, który wyprzedził Joannę Lewicką, Artura Białka i Romana Bartczaka. Ta czwórka będzie teraz przez cztery lata wspierała swojego sołtysa w reprezentowaniu interesów Śliwina.

Wyniki głosowania na członków rady sołeckiej Śliwina:

Antoni Cichorek – 62 głosy,
Jadwiga Pekról – 34 głosy,
Artur Białek – 36 głosów,
Joanna Lewicka – 37 głosów,
Marek Gołębiewski – 15 głosów,
Roman Bartczak – 36 głosów,
Beata Mrozowska – 17 głosów,
Sylwia Grygory – 26 głosów.

W dyskusji na zakończenie zebrania wiejskiego najczęściej poruszano sprawę prawdopodobnej lokalizacji w naszej gminie sklepów wielkopowierzchniowych. Mówiono także o niekończącej się inwestycji drogowej na Alei Lipowej. Niekończącej się i to bez widoków na jej zakończenie.