21 lutego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze LKS-u Wybrzeże Rewalskie „REWAL”.

Celem zebrania było przedstawienie sprawozdań z działalności za rok 2014, uzupełnienie składu zarządu, wybory nowego prezesa, przedstawienie bieżącej sytuacji klubu oraz dyskusja na temat trudności finansowych z którymi klub boryka się każdego dnia.

Zebranie otworzył ustępujący prezes pan Paweł Żoła. Po przywitaniu przybyłych gości przekazał prowadzenie zebrania panu Janowi Trafnemu.  Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie finansowe za rok 2014 przedstawił kierownik klubu Mariusz Mamiński. Następnie członek zarządu Adrian Żoła przedstawił sprawozdanie merytoryczne z działalności w roku 2014. W sprawozdaniu główną uwagę skupił na pracy z młodzieżą, której efektem jest debiut wielu wychowanków klubu w drużynie seniorskiej.

Po przedstawieniu sprawozdań finansowych i merytorycznych głos zabrał ustępujący prezes Paweł Żoła. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim zarządom  z którymi miał przyjemność współpracować  przez dziewiętnaście lat swojej prezesury, wszystkim trenerom, zawodnikom, członkom klubu i wszystkim tym którzy w mniejszy lub większy sposób klub wspierali lub wspierają.

Komisja rewizyjna pozytywnie zaopiniowała działalność klubu za rok 2014 i zarekomendowała członkom klubu udzielenie absolutorium zarządowi. Absolutorium w głosowaniu zostało jednomyślnie udzielone.

Kolejnym punktem porządku obrad było uzupełnienie zarządu klubu oraz wybór nowego prezesa. Na członka zarządu została zgłoszona kandydatura Wojciecha Pawluka vel Mikołajczak, która w głosowaniu tajnym została przyjęta.

Na funkcję prezesa klubu została zgłoszona kandydatura Adriana Żoły, która w glosowaniu tajnym została jednomyślnie przegłosowana.

W krótkim przemówieniu nowy prezes podziękował za okazanie  zaufanie. Zwrócił uwagę że najbliższy okres dla klubu zapowiada się bardzo ciężko ze względu na brak  dotacji. Problemy finansowe gminy przekładają się w znacznym stopniu na funkcjonowanie klubu.  Podziękował wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe, bez tego klub piłkarski LKS Wybrzeże Rewalskie „Rewal” nie miał by prawa bytu.

1 komentarz

 1. Widzę że nikt się nie kwapi do skomentowania ostatniego zebrania klubu piłkarskiego WRR . A ja chciałbym zadać pytanie dlaczego , skoro Gmina Rewal jest głównym sponsorem , we władzach klubu niema przedstawicieli z całej Gminy , tylko od lat rządzi rodzina [ następna] Żołów i mieszkańcy Niechorza .

 2. Bez przesady . Skład zarządu :
  1.Lucyna Skoczyńska – Pobierowo
  2.Paweł Bylicki – Rewal
  3.Wojciech Pawluk – Niechorze
  4.Michał Wojtowicz – Pogorzelica

  Więc reprezentacja całej gminy .

  Świadomy Wyborco , jak chcesz popracować kilkadziesiąt godzin miesięcznie – społecznie , jak chcesz dofinansować organizacje meczy i turnieji , jak każdego dnia chcesz się pomartwić o byt klubu , lub po prostu chcesz w jakikolwiek sposób pomóc w tym najcięższym w historii klubu okresie ……zapraszamy dołącz do nas . Tylko bądź przygotowany na krytykę ludzi piszących pod pseudonimami .

 3. Michał W. to brzmi jak psełdonim. Pisałem komentarz do tekstu powyżej.

 4. Chciałem Cię uświadomić ,że we władzach klubu są przedstawiciele wielu miejscowości Gminy Rewal . Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wyczytał że Michał W. to nie pseudonim . Dobranoc

 5. „jak chcesz dofinansować organizacje meczy i turnieji , jak każdego dnia chcesz się pomartwić o byt klubu , lub po prostu chcesz w jakikolwiek sposób pomóc w tym najcięższym w historii klubu okresie”

  Michale W. chyba jesteś śmieszny! Klub który przez lata brał z gminy pieniądze na sport ok 250 tyś rocznie martwi się o byt? Najcięższy okres w historii klubu? Na BIP.rewal.pl można sprawdzić corocznie przyznawane dotacje na sport. Gdzie są sukcesy w piłce seniorskiej !!! Niech prezesi waszego klubu z tradycjami wykażą na co brali tak kolosalne pieniądze a grają w lidze kopaczy okręgowej.

  Ściągacie graczy ze Szczecina, trenerów, macie najlepsze zaplecze sportowe w okolicy a może i w zachodniopomorskim a gdzie wasze sukcesy? Powtarzam w seniorach!

  Nawet w Rewalidze nie radzicie sobie…

 6. Fox mam nadzieję , że moja odpowiedź Cię nie rozśmieszy .

  Klub w 2014 r. podpisał z gminą dwie umowy . Jedną Młodzieżową na kwotę 65 tyś , druga seniorską ( seniorska z nazwy , bo gra w tej drużynie 9 młodzieżowców ) na kwotę 115 tyś .
  Więc do kwoty 250 tyś o której pisałeś troszkę brakuje . Dla kontrastu AP Kotwica na młodzież 260 tyś ( 2015 rok ) + składki , Rega Trzebiatów na młodzież 170 tyś ( 2015 rok ).

  Napisz mi kolego jaka dotację Nasz klub dostał na rok 2015 ? Jeszcze żadną !
  Kiedy dostanie ? Nie wiadomo !
  Kiedy zostaną rozpisane konkursy ? Nikt nie wie !
  Jak klub ma teraz funkcjonować ? Może Ty wiesz !

  Co się wydarzyło w klubie od początku roku :

  Drużyny młodzieżowe pracują bez przerwy . Drużyny seniorska i juniorska rozpoczęły przygotowania 15 stycznia , obie te drużyny odbyły obóz przygotowawczy . Wszystkie Nasze zespoły rozegrały od początku roku kilkanaście sparingów , odbyły kilkadziesiąt treningów , rozegrały kilka turniejów . Aktualnie dwa zespoły przebywają na obozie w Karpaczu , najmłodsza drużyna Skrzatów w niedziele była na turnieju w Choszcznie .

  Wiesz dlaczego to się wydarzyło . Bo w klubie pracują społecznie pasjonaci , świetni trenerzy , mamy świetnych zawodników i cudownych rodziców . Jakbyśmy patrzyli na wszystko przez pryzmat złotówki , to trzeba by było 15 stycznia wszystko zlikwidować .

  Jakich sukcesów oczekujesz w piłce seniorskiej za 115 tys. ? Idąc Twoim tokiem myślenia możemy zapytać o sukcesy w siatkówce , badmintonie czy tenisie stołowym . Te dyscypliny też dostają dotację z gminy .

  Odpowiem na Twoje pytanie ” Gdzie są sukcesy ”

  NAJWIĘKSZYM SUKCESEM NA DZISIAJ JEST TO , ŻE TEN KLUB JESZCZE ISTNIEJ !!!!!!!

  • A wiesz dlaczego nie wiesz co będzie w roku 2015 bo Radni Gminy „opozycja” nie potrafi żadnej uchwały uchwalić a jak uchwala to swoje albo na nie Wójta. I niczego się nie dowiesz już.

   • Mylisz się. Nic nie wiadomo, bo nie ma budżetu na rok 2015, a nie ma dlatego, że wójt narobił długów i RIO nie przyjęła budżetu przedstawionego przez wójta, gdzie zadłużenie miało wzrosnąć o kolejne kilka milionów. I dowiedziałeś się już.

 7. Dziękuję za wirtualną dyskusję , dzięki Wam możemy przedstawić prawdziwą sytuacje klubu .
  Zapraszam do rozmowy ale już w realu. Jeżeli masz pomysł jak nam pomóc . Jeżeli chcesz porozmawiać nie ukrywając się pod nickami zapraszam . Jestem na każdym treningu Skrzatów .

 8. Hej Michał , napisz kiedy są treningi skrzatów , może Świadomy Wyborca ma dziecko w odpowiednim wieku 🙂 Ja tez zapraszam

 9. Szkoda że dopiero ostre zarzuty skłoniły przedstawiciela klubu do przedstawienia sukcesów oraz sposobu działania , oto chodziło , zachęcam do większej otwartości .

 10. Zapraszam na trening Skrzatów , wtorek i czwartek godzina 16.00 hala lub boisko Niechorze , zależnie od warunków atmosferycznych . Pozdrawiam