W piątek, 29 maja 2015 r. na obiekcie Orlik w Trzęsaczu odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowany już po raz drugi przez Nadmorską Kolej Wąskotorową Sp. z o.o. W imprezie uczestniczyło ponad 350 dzieci i opiekunów z przedszkoli i podstawówek z terenu Powiatu Gryfickiego oraz uczniów zielonych szkół.

Jak zawsze przy imprezach plenerowych, organizowanych na przełomie maja i czerwca wielką niewiadomą jest pogoda, jednak w piątkowy poranek było jasne, że tym razem aura nie zawiedzie ani organizatorów, ani uczestników zabawy. Już ok. godziny 10 na obiekcie sportowym w Trzęsaczu zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy pikniku. Dzieci i ich opiekunów, dojeżdżających na imprezę przystrojoną w baloniki nadmorską wąskotorówką, na dworcu w Trzęsaczu witał tradycyjnie Neptun, oddelegowany na imprezę Muzeum Multimedialne na Klifie. Dmuchane zamki -zjeżdżalnie i trampolina oblegane były przez dzieciaki, a bufet nie nadążał z wydawaniem wat cukrowych, gotowanej kukurydzy, lodowych szejków oraz kiełbasek, które można było otrzymać, przekazując kupon, dołączony do biletu za przejazd wąskotorówką. Nie zabrakło również animatorów, wciągających dzieci do zabawy. Ewa Michrowska z Agencji Artystycznej Vivaldi wspaniale bawiła się z dziećmi w konkursach tańca i karaoke. Był też szczudlarz w przebraniu pirata, który przez cały czas z gracją balansował pomiędzy gromadą dzieciaków. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt malowania twarzy, gdzie dziecięce buźki zamieniały się w kocie mordki, motylki, wampiry i groźnych piratów. Maluchy mogły zdobyć prawo jazdy na hulajnogę i wygrać przy tym nagrody, ufundowane przez partnera – Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, które tego dnia stworzyło również specjalną ofertę – bilet wstępu do muzeum w promocyjnej cenie – 5 zł od osoby.

Festyn zakończył się ok. godz. 14:30. Zgodnie z obietnicą organizatorów dzieciaki mogły wrócić do domów specjalnym kursem, co ku uciesze dzieci wykorzystała szkoła podstawowa z Modlimowa, której uczniowie dojechali na imprezę również nadmorską wąskotorówką.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. serdecznie dziękuje Muzeum Na Klifie w Trzęsaczu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Rewalu oraz Wydziałowi Turystyki Promocji i Sportu Gminy Rewal za pomoc przy zorganizowaniu imprezy, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział w naszej zabawie.

Szczególne ciepłe podziękowania składamy Kasi Jagiełło, Piotrowi Kince, Martynie Sałek oraz Sylwii i Krzysztofowi Rudnikom, bez pomocy których nie byłoby tak świetnej zabawy.
Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o.