Na dworze zimny deszczowy wieczór, a korytarze i sale rewalskiej szkoły tętnią życiem, mienią się kolorami i wszędzie unosi się zapach magii. Z jakiej to okazji? Nie trzeba chyba wyjaśniać 😉 29 listopada rodzice i nauczyciele ZSS w Rewalu zorganizowali dzieciom z klas I-III prawdziwy wieczór Andrzejkowy.

Gospodarze dwoili się i troili, aby wszystko wyszło jak należy. Sale były pięknie udekorowane a łakocie pyszne, że palce lizać. Wszystko w iście Andrzejkowym klimacie. Dzieci, którym „nakazano” przebrać się, zrobiły to zgodnie z panującą obecnie modą, więc rewalska podstawówka wyglądała jak pomieszanie Hogwartu z Hotelem Transylwania.

Wydawałoby się, że dziś wróżby zostały całkiem wyparte przez Pokemony i „ajfony” ale jednak to nie całkiem prawda. Nasze „miejscowe czarodziejki” miały pełne ręce roboty, gdy dzieciaki ustawiały się w długich kolejkach, aby poznać swoje przyszłe zawody, imiona małżonków i dobre porady. Ma się rozumieć, że nie zabrakło również wróżb z lanego wosku!

Przygotowania tej imprezy z pewnością pochłonęły mnóstwo pracy, za co organizatorom należą się słowa uznania, jednakże widok tylu uśmiechniętych i szczęśliwych dzieciaków z pewnością już utwierdził ich w przekonaniu, że było warto 🙂

 

2 Komentarze

  1. Brawo nauczyciele pogaństwo w szkole. Brawo i współczucia dla dzieci. Warto było by chociaż w Google wpisać: zagrożenia duchowe wróżby, Andrzejki, okultyzm.

Comments are closed.