Dziś odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Szczecinie, podczas którego rozpoznawano odwołanie obecnego wójta gminy Rewal wobec nałożonych na niego przez szczecińską Prokuraturę Okręgową środków zapobiegawczych.

Przypomnijmy, że jednym z zastosowanych środków jest zakaz pełnienia funkcji wójta, dlatego też decyzja sądu miała znaczenie nie tylko dla obu stron, ale też dla mieszkańców całej naszej społeczności. Jak udało nam się dowiedzieć, decyzją sądu wspomniane środki zostaną utrzymane w mocy. Oznacza to, że do czasu zakończenia postępowania sądowego oskarżony Robert S. nie będzie mógł pełnić funkcji wójta.

Rzecznik Prokuratury Joanna Biranowska-Sochalska stwierdziła ponadto, że śledztwo w tej sprawie w dalszym ciągu trwa i zbierane są kolejne dowody. Dla dobra postępowania prokuratura powstrzymuje się od komentarzy na temat dzisiejszej decyzji sądu.

11 Komentarze

  • Przypomina się „Sklepik z marzeniami” Stephena Kinga. Tam też sprzedawca pomagał każdemu, kto do niego przyszedł, tylko co się działo potem… Przykład pierwszy z brzegu. Wójt pomógł małżonce jednego radnego z Pobierowa, ale potem tak ustawiał radę, aby nigdy nie spełniło się marzenie tegoż radnego – zostania przewodniczącym rady.

   • Zdzichu genialne porównanie, były wójt to był ewidentnie kosmita, ale gdyby się chwilę zastanowić kto go teraz zastępuje to z science fiction wskoczyliśmy w strefę horrorów.

 1. Myśle ze dla nas mieszkańców nie jest to zaskoczeniem ze pan Robert S. usłyszał zarzuty prokuratorskie , jednak za czasów układów mafijno-kolesiowskich poprzedniego rządu nie mogło to nastąpić …. dodam iż nie jestem zwolennikiem rządzącej partii, ale mam wrażenie ze powoli w prawnych kwestiach możemy spodziewać się normalności , a rzeczą normalna jest właśnie decyzja prokuratury oraz orzeczenie sądu w sprawie wyżej wspomnianego pana ….

 2. Konsekwencją tej decyzji powinna być automatyczna rezygnacja z urzędu Pani mianowanej tymczasowo „na zastępstwo” przez starego wójta. Oczywiste jest że w tym momencie wyczerpał się jej mandat do sprawowania tego stanowiska. Apeluję do „Pani Wójt” o natychmiastową honorową rezygnację. W przypadku gdyby ta decyzja ją przerosła, apeluję do rady gminy o jej odwołanie.

  • tak, dobrze to ujęte. Sytuacja wyjęta jak z Misia … poprzedniemu wójtowi prokuratura zakazuje pełnienia obowiązków, a ten fikumiku tuż przed decyzją, powołuje beznadziejnego zastępcę (jak ulał pasuje do prezesa klubu Tęcza) którego zresztą jak oburzony wcześniej napisał: „nikt nie lubi”. Ot takie zagranie by mu przypadkiem (nomen omen sytuacja z Oświęcimskim ) konkurencja nie urosła.

   Niestety fortel się nie udał i stary wójt raczej już nie wróci. Dla mnie oczywistym jest to że „P.O. wójta” aby się kompletnie nie ośmieszać ( i mieszkańców gminy ) i zachować odrobinę godności, powinien podać się do dymisji, NATYCHMIAST !!!

 3. Zachowujecie się tutaj jakby zapadł na Wójta wyrok. Coś umknęło mojej uwadze? Z tego co wiem odrzucone zostało jedynie odwołanie od zastosowanych środków zapobiegawczych. Ot i wszystko. Melisy się napijcie, żonę przytulcie, obejrzyjcie dobry film, a i kieliszeczek czegoś mocniejszego nie zawadzi.

Comments are closed.