Wybory Prezydenckie upłynęły w naszej Gminie spokojnie. Lokale otwarto punktualnie o 7.00 a zamknięto o 21.00. Nie zanotowano żadnych incydentów ani przypadków naruszania ciszy wyborczej. Pogoda, która z rana nie była zachęcająca, nie odstraszyła mieszkańców. Dodatkowo mieliśmy sporo wyborców „gościnnych”, dlatego też frekwencja w każdym z okręgów była wyższa od ogólnopolskiej.

W Niechorzu jako pierwsi oddali głosy członkowie Komisji Wyborczej a ostatni głosujący pojawił się w lokalu o godz. 20.55. Uprawnionych do głosowania było 955 mieszkańców, ponadto zgłosiło się 88 osób z zaświadczeniami uprawniającymi do głosowania poza miejscem zamieszkania. Frekwencja w Niechorzu wyniosła 54.74%. Wydano 571 kart wyborczych, żadna karta nie zaginęła a spośród oddanych głosów 6 było nieważnych.

Poszczególni kandydaci uzyskali następujące wyniki:

Grzegorz Michał Braun – 4 głosy
Andrzej Sebastian Duda – 128 głosów
Adam Sebastian Jarubas – 5 głosów
Bronisław Maria Komorowski – 261 głosów
Janusz Ryszard Korwin-Mikke – 13 głosów
Marian Janusz Kowalski – 4 głosy
Paweł Piotr Kukiz – 114 głosów
Magdalena Agnieszka Ogórek – 19 głosów
Janusz Marian Palikot – 5 głosów
Paweł Jan Tanajno – 0 głosów
Jacek Wilk – 2 głosy

W Rewalu już od godziny 6.00 rano czekali chętni do głosowania i kilkadziesiąt sekund po godzinie 7.00 pierwszy głos trafił do urny. Podobnie jak w Niechorzu ostatni wyborca opuścił lokal parę minut przed zamknięciem. W Rewalu uprawnionych do głosowania było 1061 osób. 139 gości z innych okręgów pomogło podbić naszą frekwencję, która wyniosła 58,5 %. W sumie oddano 702 głosy, z czego 3 dotarły do komisji korespondencyjnie. 5 głosów uznano za nieważne.

Poszczególni kandydaci uzyskali następujące wyniki:

Grzegorz Michał Braun – 2 głosy
Andrzej Sebastian Duda – 162 głosy
Adam Sebastian Jarubas – 17 głosów
Bronisław Maria Komorowski – 358 głosów
Janusz Ryszard Korwin-Mikke – 16 głosów
Marian Janusz Kowalski – 0
Paweł Piotr Kukiz – 110 głosów
Magdalena Agnieszka Ogórek – 22 głosy
Janusz Marian Palikot – 9 głosów
Paweł Jan Tanajno – 1 głosów
Jacek Wilk – 0

W Pobierowie pierwsi wyborcy pojawili się o godzinie 6.00, ale wieczór był spokojniejszy. Ostatnie pół godziny komisja wyborcza spędziła „samotnie”. Podobnie jak w pozostałych okręgach Pobierowski lokal odwiedzili wyborcy z zaświadczeniami, ale było ich nieco mniej – tylko 65. Uprawnionych do głosowania było 1143 osoby, wydano 672 karty – wszystkie trafiły do urny. Frekwencja w Pobierowie wyniosła 53,10 %.

Poszczególni kandydaci uzyskali następujące wyniki:

Grzegorz Michał Braun – 3 głosy
Andrzej Sebastian Duda – 173 głosy
Adam Sebastian Jarubas – 6 głosów
Bronisław Maria Komorowski – 300 głosów
Janusz Ryszard Korwin-Mikke – 26 głosów
Marian Janusz Kowalski – 6 głosów
Paweł Piotr Kukiz – 115 głosów
Magdalena Agnieszka Ogórek – 24 głosy
Janusz Marian Palikot – 11 głosów
Paweł Jan Tanajno – 3 głosy
Jacek Wilk – 1 głos.

Gdyby nasza Gmina decydowała o wyborze głowy państwa, to urzędujący Prezydent byłby bliski wygranej w pierwszej turze – uzyskał 47.93 % głosów. Andrzej Duda przeszedłby do drugiej tury z wynikiem 23.8 % głosów. Największa sensacja tych wyborów – Paweł Kukiz – uzyskał 17.42 % głosów. Jak widać rozkład sympatii politycznych w naszej Gminie różni się nieco od ogólnopolskich, za to pokrywa się mniej więcej z wynikami woj. zachodniopomorskiego.

Za dwa tygodnie ponowne głosowanie, do którego wszystkich gorąco zachęcamy – nawet jak nie macie swojego kandydata i tak przyjdźcie głosować. Być może znów u nas padnie rekord frekwencji 😉

1 komentarz

 1. Wyrazy szacunku dla tych wszystkich, którym chciało się pójść i zagłosować. Do reszty apeluję o udział w drugiej turze.
  Jednocześnie zwracam się do komisji, która będzie przeprowadzała w Pobierowie powtórne wybory w okręgu 1, aby dokładnie opróżniła urnę, bo jeszcze może się okazać, że np. pan Bresler wygra w drugiej turze z panem Dudą 😉

 2. Dla zainteresowanych !
  Zsumowane wyniki z całej Gminy dla poszczególnych kandydatów:

  Grzegorz Michał Braun – 9
  Andrzej Sebastian Duda – 463
  Adam Sebastian Jarubas – 28
  Bronisław Maria Komorowski – 919
  Janusz Ryszard Korwin-Mikke – 55
  Marian Janusz Kowalski – 10
  Paweł Piotr Kukiz – 339
  Magdalena Agnieszka Ogórek – 65
  Janusz Marian Palikot – 25
  Paweł Jan Tanajno – 4
  Jacek Wilk – 3

 3. ludzie jak można głosować na kogoś o którym wiedzę czerpie się tyko z oficjalnych mediów.tylko tym można tłumaczyć wynik obecnego prezydenta.czy gmina Rewal jest swego rodzaju rezerwatem ludzi „umoczonych” w układy?
  Naprawdę wystarczy trochę chęci i poszukać , proste hasło w wyszukiwarce „prawda o Komorowskim” i już mamy spory przegląd informacji o „strażniku żyrandola”.Nie twierdzę że wszystko należy przyjmować za pewnik ale doje do pewien obraz tego z kim mamy do czynienia.W pierwszej turze głosujemy zazwyczaj na swojego kandydata,druga tura to już wybór mniejszego zła , dokonajmy świadomego wyboru.
  Pozdrawiam „szukających i zadających pytania”